Workshop - Joga z pohľadu fyzioterapie

30 EUR €
23. február | 17:00 - 20:00 | Centrum JOGA ZDRAVO

Detaily

Dátum:
23. 02.
Čas:
17:00 - 20:00
Cena:
30 EUR€

Miesto workshopu

Adresa:
Trnavská cesta 41/A, 831 04 Bratislava
E-mail:
info@jogazdravo.sk
Tel.:
+421 948 303 353
Web:
www.jogazdravo.sk

Vhodné pre

Popis workshopu

Pozývame vás na zážitkový a zároveň odborný workshop nabitý kvalitnými informáciami, pod vedením skvelej lektorky Peti Satinovej a skúseného fyzioterapeuta Michala Rózu. 

Aké jogové asány sú vhodné na odstránenie bolesti krčnej chrbtice či krížov, hypermobility resp. obmedzenej hybnosti kĺbov? Prečo tieto problémy vznikajú, s dôrazom na fungovanie svalov, kĺbov, nervov a fascií, nám objasní fyzioterapeut a chiropraktik Mišo Róza a ako vybrané jogové pozície vykonávať v súlade s pravidlami anatómie a fyziológie, akým najčastejším chybám v nich sa vyvarovať nás naučí inštruktorka Power Yogy Peťa Satinová.
 
 
 
Workshop bude pozostávať z dvoch hlavných pohľadov na jogu a samotnú fyziológiu: 
 
- Najčastejšie problémy pohybového aparátu, ako ich liečiť, redukovať a predchádzať ich vzniku prostredníctvom jogy.
- Ako praktizovať jogu v súlade s fyzioterapiou, aby sme si zachovali zdravé a funkčné telo, a ktorým najčastejším chybám sa v jogových pozíciach vyvarovať a prečo. 
- Vplyv jogy na problémy pohybového aparátu. 
 
Hlavný obsah workshopu: 
 
-Teória v prepojení s praxou: Základy anatómie od hlavy až po päty: Hlavné zameranie na: chodidlá, kolená, panvu, driekovú a krížovú časť chrbtice, hrudnú chrbticu, horné končatiny a krčnú chrbticu. Priestor na otázky a BONUS jogových asán, ktoré vôbec neodporúčame praktizovať a prečo. 
- Najčastejšie zranenia v joge: Fakty a mýty o zraneniach, všeobecné zásady a princípy ako sa im vyhnúť.
- Najčastejšie chyby v základných asánach, navyše priestor na otázky a ďalšie pozície.
- Krátka 15 minútová zostava zameraná na zdravý chrbát.
- Základy Office jogy na záver, diskusia a spoločná fotka.
 
 
 Mgr. Petra Satinová - inštruktorka Power Jogy,
absolventka školení z anatómie, športovej výživy či aromaterapie.
 
Niekoľko rokov sa venuje zdravej výžive a fitness, čo sa prejavuje aj na jej lekciách, na ktorých dbá na zdravé prevedenie pozícií, odstránenie bolestí chrbtice a formovanie tela. Ako vyštudovaná právnička pozná dôsledky sedavého zamestnania a vysokého nasadenia v práci, ktoré práve za pomoci jogy a meditácie pomáha odstraňovať a liečiť.
 
 Mgr. Michal Róza - fyzioterapeut a chiropraktik
 
Zameriava sa na odstraňovanie a liečbu akútnych i chronických bolestí chrbtice, kĺbov a svalov, redukciu skoliózy, naprávanie vyskočených platničiek, riešenie nehybných kĺbov, športovú rehabilitácia a myofasciálnu masáž. Ako fitness tréner sa špecializuje na budovanie funkčnej svalovej hmoty, redukciu telesnej hmotnosti a odstránenie nesprávnych pohybových návykov. Pri práci s klientami významne zapája aj terapeutické metódy, ktoré nadobudol ako vyštudovaný psychológ.
 
 
 
Tešíme sa na vašu účasť! :) 
Zdielať:

Často kladené otázky

Workshop si môžete zakúpiť online priamo na našom e- eshope prostredníctvom platobnej brány. Takisto si ho môžete zakúpiť na našej recepcií a zaplatiť v hotovosti alebo platobnou kartou
Nie. Vzhľadom na GDPR podmienky a takisto zodpovednosť nás za klientov si musí každý účastník zakúpiť vstup na workshop samostatne na svoje konto.
V prípade neúčasti je možné zrušiť účasť na workshope, avšak treba brať ohľad na naše storno podmienky. Druhá možnosť je presunúť workshop na inú osobu. Túto informáciu je potrebné v dostatočnom predstihu oznámiť našej rececpií- telefonicky, mailom alebo osobne.
Každý workshop je zameraný na inú tému. Ak sa vyskytne špecifická požiadavke, dáme Vám vedieť včas pred konaním workshopu v informačno- organizačnom e-maily. Vo väčšine prípadov je potrebné priniesť si len vlastnú yogamatku, prípadne jogový uterák a môžete využiť naše yogamatky. Jogové uteráky máme v štúdiu k dispozícií k zapožičanie za poplatok 2,50 EUR
Nie. V prípade rozsiahlejších workshopov obdržíte od nás materiály, ktoré si budete môcť vziať so sebou domov a ďalej používať pre vlastnú potrebu.
Sídlime na Trnavskej ceste 41/A- administratívna budova spoločnosti Kaufland. Tu nájdete fotku vchodu do centra. (preklik na sekciu kontakt, kde je aj fotka). Parkovanie je k dispozícií v 3- podlažnom parkovacom dome, ktorý sa nachádza priamo pri Kauflande. Parkovanie je 3 hodiny zdarma.

Naše novinky na dosah

Prihláste sa k odberu našich noviniek o výnimočných akciách v JOGA ZDRAVO.

Zadajte správnu emailovú adresu

Máte otázky?

Napíšte nám

Neváhajte a pošlite nám akékoľvek otázky. Radi na ne odpovieme.

Vyplnte toto políčko
Vyplnte toto políčko
Vyplnte toto políčko
Chyba vloženia súboru: - Súbor je veľký (MB) max. {{f.$errorParam}}
Pracujem...
Pracujem...
Adresa

Trnavská cesta 41/A, 831 04 Bratislava

Navigovať
Telefónne číslo +421 948 303 353
Emailová adresa info@jogazdravo.sk
Otváracie hodiny štúdia

Po-Štv07:00 - 20:00
Piatok 07:00 - 12:00
Sobota 09:00 - 12:00
Nedeľa 09:00 - 12:00
18:00 - 20:00