SURYA NAMASKAR WORKSHOP

29 €
18. február | 18:00 - 20:00 | Centrum JOGA ZDRAVO

Detaily

Dátum:
18. 02.
Čas:
18:00 - 20:00
Cena:
29€

Miesto workshopu

Adresa:
Trnavská cesta 41/A, 831 04 Bratislava
E-mail:
info@jogazdravo.sk
Tel.:
+421 948 303 353
Web:
www.jogazdravo.sk

Vhodné pre

  • Začiatočník
  • Mierne Pokročilý
  • Pokročilý

Popis workshopu

Pozývame vás na praktický vzdelávací workshop Surya Namaskar, ktorý povedie lektorka Janka Jankovičová. Vydajte sa s nami na cestu oslavy Slnka plnej histórie, jogy a poznatkov. Workshop je vhodný pre všetkých, začiatočníkov aj pokročilých, ktorí už pozdravy Slnka praktizujú, ale aj pre tých ktorí sa zaujímajú viac o históriu a duchovný význam Surya Namaskar. 

OSLAVA SLNKA, OSLAVA SVETLA 

Názov Surya Namaskar znamená v preklade so sanskritu Surya „Slnko“ Namaskar „Pozdrav“. V mnohých kultúrach bolo svetlo a jeho zdroj Slnko symbolom vyššieho vedomia
 a osvietenia. Hinduisti uctievali Slnko tisíce rokov ako fyzické a duchovné srdce nášho sveta, tvorcu celého života. 

Slnko je zdrojom Prány (univerzálnej životnej sily) pre všetko čo existuje na našej planéte Zem. Slnko sa považuje za jedinú prejavenú formu večného princípu a darca všetkého čo k životu potrebujeme.


NA SKOK DO HISTÓRIE 

Surya Namaskar, nie ako fyzické cvičenie ako ho poznáme dnes, ale ako duchovná prax sa datuje do starovekého védskeho obdobia, keď bolo Slnko uctievané ako symbol duchovného vedomia. Tradicionalisti tvrdia, že prax je stará takmer 2500 rokov a bola rituálom poklony Slnku. Rituál bol plný mantier, obetovania kvetín, ryže a vodných rituálov. 

Surya Namaskar ako fyzická prax sa zrodila až začiatkom 20. storočia, takže áno, síce vychádza z tradičných asán, ale ako celok je výplodom modernejšej doby, kedy sa joga rozširovala na západe.
 Môžeme nájsť až 28 typov pozdravov slnku. Najčastejšie sa stretávame s dvoma základnými typmi – s Hatha a Vinyasa verziou. Nebudeme viac prezrádzať, do tajomstiev nazrieme na workshope.

BENEFITY SURYA NAMASKAR 

Praxou Surya Namaskar zahrievame naše telo, pripravujeme ho na vykonávanie obťažnejších a náročnejších pozícií. Posilňujeme sedacie svaly a tiež svaly brucha a prospievame aj našim kĺbom, šľachám a väzivám. Podporíme lepšie držanie tela, zvýšime flexibilitu, silu, prekrvenie tela a pokožky, naštartujeme úbytok telesnej váhy a tuku. 

Zostavou nielen naštartujeme svoju energiu do nového dňa, ale pocítime aj jej blahodarné účinky. Pozitívny účinok má na našu nervovú sústavu, tráviaci trakt a dokáže pomôcť pri menštruačných problémoch, nespavosti a ťažkostiach s chrbticou. Zlepšuje činnosť dýchacieho systému, zvyšuje silu a vytrvalosť. 

Praktizovanie SURYA NAMASKAR harmonizuje naše fyzické telo naprieč energetickými centrami alebo čakrami. Benefity, ktoré prináša oceníte pri pravidelnom praktizovaní 10 - 15 minút každé ráno.

PROGRAM WORKSHOPU 

  • História pozdravu Slnka a jeho duchovný význam 

  • Zostava SURYA NAMASKAR 

  • Ukážeme si rozdiely medzi klasickými pozdravmi slnku A a B 
  • Naučíme sa pozdravy slnku A a B 
  • Prejdeme si podrobne jednotlivé asány pozdravu a ich liečebné aspekty 

  • Naučíme sa vykonávať pozície správne, plynule so zapojeným dychom
  • Prejdeme si jednotlivé energetické centrá - čakry, ktoré sú pozdravom stimulované 

Na tomto workshope spojíme tradíciu a prítomnosť. Tešíme sa na vás a vaše zážitky.

Pomôcky: jogamatka, bloky, bolster (zabezpečuje JOGA ZDRAVO)

ČÍTAJTE VIAC O PROFILE LEKTORKY JANKY:

Moje meno je Jana a mojím poznávacím znamením je úsmev. Môj prvý kontakt s jogou sa datuje už takmer 10 rokov späť do 100-vežatej Prahy. Čerstvo ma prijali do medzinárodnej spoločnosti na manažérsku pozíciu v marketingu. Dlhé hodiny v práci, stres a tlak mi vzali úsmev z tváre. Prvá lekcia jogy mi opäť priniesla úsmev a radosť do života. Po návrate domov na Slovensko moju amatérsku jogovú prax na vyššiu úroveň posunula Katka Ježovicová v Joga Zdravo, kde som spoznala úžasné spojenie jogy a aromaterapie. Táto skúsenosť vyústila do rozhodnutia absolvovať akreditovaný kurz Zdravý chrbát - bloky ® v Medical Yoga Institute.

Pri cvičení jogy sa spájame s našou dušou, ktorú v ruchu dňa a každodenného kolotoča povinností nepočujeme. Pri cvičení jednotlivých jogových asán liečime naše telo i ducha. Sústredíme sa na hlboké dýchanie, vnímame a aktivujeme naše svaly, prekrvujeme a masírujeme svoje orgány. V savasane sa uvoľníme až po korienky vlasov. Joga je umenie byť tu a teraz. Joga je cesta k sebe samému. Joga je vášeň. Mojim cieľom v rámci jogy je žena na jej životnej ceste a prebúdzanie bohyne, ktorá je v každej z nás. Veľmi sa teším na workshopy a pobyty so všetkými bohyňami.

Zdielať:

Kontaktný formulár

Vyplnte toto políčko
Vyplnte toto políčko
Vyplnte toto políčko
Chyba vloženia súboru: - Súbor je veľký (MB) max. {{f.$errorParam}}
Pracujem...
Pracujem...

Často kladené otázky

Workshop si môžete zakúpiť online priamo na našom e- eshope prostredníctvom platobnej brány. Takisto si ho môžete zakúpiť na našej recepcií a zaplatiť v hotovosti alebo platobnou kartou
Nie. Vzhľadom na GDPR podmienky a takisto zodpovednosť nás za klientov si musí každý účastník zakúpiť vstup na workshop samostatne na svoje konto.
V prípade neúčasti je možné zrušiť účasť na workshope, avšak treba brať ohľad na naše storno podmienky. Druhá možnosť je presunúť workshop na inú osobu. Túto informáciu je potrebné v dostatočnom predstihu oznámiť našej rececpií- telefonicky, mailom alebo osobne.
Každý workshop je zameraný na inú tému. Ak sa vyskytne špecifická požiadavke, dáme Vám vedieť včas pred konaním workshopu v informačno- organizačnom e-maily. Vo väčšine prípadov je potrebné priniesť si len vlastnú yogamatku, prípadne jogový uterák a môžete využiť naše yogamatky. Jogové uteráky máme v štúdiu k dispozícií k zapožičanie za poplatok 2,50 EUR
Nie. V prípade rozsiahlejších workshopov obdržíte od nás materiály, ktoré si budete môcť vziať so sebou domov a ďalej používať pre vlastnú potrebu.
SíParkovanie je k dispozícií v 3- podlažnom parkovacom dome, ktorý sa nachádza priamo pri Kauflande. Parkovanie je 3 hodiny zdarma.dlime na Trnavskej ceste 41/A- administratívna budova spoločnosti Kaufland. Tu nájdete fotku vchodu do centra. (preklik na sekciu kontakt, kde je aj fotka).

Naše novinky na dosah

Prihláste sa k odberu našich noviniek o výnimočných akciách v JOGA ZDRAVO.

Zadajte správnu emailovú adresu

Máte otázky?

Napíšte nám

Neváhajte a pošlite nám akékoľvek otázky. Radi na ne odpovieme.

Vyplnte toto políčko
Vyplnte toto políčko
Vyplnte toto políčko
Chyba vloženia súboru: - Súbor je veľký (MB) max. {{f.$errorParam}}
Pracujem...
Pracujem...
Adresa

Trnavská cesta 41/A, 831 04 Bratislava

Navigovať
Telefónne číslo +421 948 303 353
Emailová adresa info@jogazdravo.sk
Otváracie hodiny štúdia

Po-Štv07:00 - 20:00
Piatok 07:00 - 12:00
Sobota 09:00 - 12:00
Nedeľa 09:00 - 12:00
18:00 - 20:00