V rozvrhu JOGA ZDRAVO nájdete pestrý výber hodín!

Prečítajte si význam a benefity jednotlivých skupinových lekcií:

ZDRAVÝ CHRBÁT - BLOKY (Jogová zostava zameraná na posilnenie chrbtového svalstva, čo zlepšuje držanie tela, slúži ako prevencia proti bolestiam chrbta a zároveň rieši už vzniknuté problémy. Posilňuje chrbticu ako takú, ktorá je nervami prepojená so všetkými orgánmi, preto je vhodná pre každého, kto si želá cvičením posilniť zdravie a vnútornú harmóniu. Cvičenie zhŕňa aj prvky power jogy - dynamickú sekvenciu pri ktorej sa telo zahreje. Na konci hodiny sú taktiež používané aj rehabilitačné bloky, vďaka ktorým sa Vám uvoľnia stiahnuté svaly na tele.)

 

ZDRAVÝ CHRBÁT - BLOKY WARM (Cvičí sa v miestnosti vyhriatej na 35°C.Jogová zostava zameraná na posilnenie chrbtového svalstva, čo zlepšuje držanie tela, slúži ako prevencia proti bolestiam chrbta a zároveň rieši už vzniknuté problémy. Posilňuje chrbticu ako takú, ktorá je nervami prepojená so všetkými orgánmi, preto je vhodná pre každého, kto si želá cvičením posilniť zdravie a vnútornú harmóniu. Cvičenie zhŕňa aj prvky power jogy - dynamickú sekvenciu pri ktorej sa telo zahreje. Na konci hodiny sú taktiež používané aj rehabilitačné bloky, vďaka ktorým sa Vám uvoľnia stiahnuté svaly na tele.)

 

PILATES (Toto cvičenie je vhodné pre každého. Tanečníci, športovci, ľudia s chronickou bolesťou chrbta, po zraneniach, s osteoporózou ale aj pre tehotné. Hodina je zameraná na vyrovnávanie svalovej nerovnováhy medzi preťaženými a ochabnutými svalovými skupinami. Svalová nerovnováha je hlavnou príčinou bolesti chrbtice. Touto technikou taktiež obnovíte vašu vitalitu, povzbudíte svoju myseľ a znížite hladinu stresu. Zásady Pilates: Kvalita je viac než kvantita Koordinácia dychu a pohybu Kontrola Kontinuita a plynulosť cvičenia Každý pohyb vychádza zo stredu tela Koncentrácia Rovnováha Prečo cvičiť pilates? Pre ploché brucho a štíhly pás, úbytok tukových vankúšikov, odstránenie bolesti chrbtice štíhle nohy, pevnejšie držanie tela, zbavenie stresu a únavy Správne dýchanie, lepší spánok, lepšia kondícia.)

 

BODYFORMING JOGA (Bodyforming joga je príjemné dynamické cvičenie zamerané na posilnenie tela. Vďaka zvýšeniu svalového tonusu zrýchľuje metabolizmus, redukuje hmotnosť a naštartuje detoxikáciu. Na telo pôsobí zároveň relaxačne, pomôže nám odreagovať sa a upokojiť myseľ. Bodyforming joga nás zbaví napätia a obnoví našu vitalitu.)

 

HATHA JOGA (Rovnováha, vitalita, láska k sebe, ale aj rozprúdenie vnútornej energie, to sú všetko benefity, ktoré si cvičením hatha jógy prinášame do života. Harmonizuje a prečisťuje telo, urýchľuje jeho regeneráciu, ozdravuje celý pohybový aparát a poskytuje pružnosť chrbtici. Uvoľňuje napätie a stres, ponúka návod ako lepšie zvládať emócie, spomaliť v bežnom živote a prežívať prítomný okamžik naplno. Hodiny Hatha jógy začínajú aj končia meditáciou. Jednotlivé pozície a pránajáma (dychové cvičenia) ozdravia naše telo a osviežia myseľ. Hodina je vhodná pre začiatočníkov aj pokročilejších jogínov.)

 

CREATIVE VINYASA FLOW (Creative Vinyasa Flow je joga zameraná na rozvoj fyzickej kondície a duševnej harmónie, precítenie tela, zosúladenia energie a odhaľovanie našej kreativity ako kľúča k nášmu skutočnému autentickému ja. Precvičovaním základnej a mierne pokročilej vinyasi, dychovej práce a vizualizácie sa učíme, ako posilniť našu vnútornú energiu a objavovať spôsoby, ako žiť vyvážený život každý deň. Creative yoga je jedinečná, navedie vás preniknúť do svojej intuície a pomôže vám precítiť pocity a pohyby v tele. Creatívna vinyasa nám pomôže objaviť našu silu, ktorá v nás spočíva, posilní naše sebavedomie, koncentráciu, celistvosť a naladí nás na svoju skutočnú podstatu.)

 

HOT JOGA (Teplota v jogovej miestnosti sa pohybuje okolo 40°C a vlhkosť vzduchu takisto okolo 40% takže sa na lekcii zaručene dobre zapotíte a zahrejete. Na hodinách JOGA budeme vychádzať z tradičného systému Ashtanga jogy, ktorý má presný sled pozícií nasledujúcich v logickom poradí za sebou. Každá pozícia má svoju Vinyasu , kde dych udáva tempo pohybu. Hodinu začíname krátkou meditáciou v sede, v ktorej si uvedomíme vlastné telo a dych a predstavuje prípravu na ďalšie cvičenie. Na úvod sa rozohrejeme dynamickejšími Pozdravmi slnku, ktorými rozprúdime energiu, aby sme ju mohli využiť v ďalších asanách. Postupne prejdeme do stojných pozícií, prevažne predklonových, zameraných na uvoľnenie a natiahnutie celej zadnej časti tela. Prejdeme aj do sedavých pozícií, ktorými pomôžeme zlepšiť mobilitu chrbtice v rotáciách a neskôr si natiahneme prednú stranu tela v pozíciách záklonových. Hodinu ukončíme obrátenými pozíciami a zrelaxujeme v záverečnej Savasane spojenej s krátkou meditáciou. Upriamením pozornosti na vlastný dych dostáva naša myseľ možnosť na oddych. Svoje zmysly zameriame do vnútra , na rytmus dychu a jeho zvuk, na pocit svojho tela a na uvedomenie si prítomného okamihu.)

 

POWER JOGA WARM (Cvičením power jogy nie len spálime kalórie, čím metabolizmus začína ako zdroj energie používať namiesto cukrov tuky (dôsledok aeróbneho energetického metabolizmu), ale tiež budujeme svalovú hmotu. Touto jogou si vytvarujete problémové partie a spevníte svoje telo. Cieľom power jogy je pružnosť tela ale i mysle. Pri cviční power jogy je veľmi dôležitý dych, jeho plynulosť a hĺbka. Dôležitou súčasťou cvičenia je aj stabilizácia centra tela – zapojenie panvového dna. Dynamika dychu a dynamika cvičení je tu vo vzájomnej súvislosti. Cez telo sa človek dostáva k dychu, k vedomej koncentrácii na seba samého a dokáže sa lepšie ponoriť do seba samého.)

 

HIP OPENING JOGA WARM (Hip opening joga warm je hodina špeciálne venovaná bedrovej časti tela. Zameriame sa na uvoľnenie a otvorenie bokov, odstraňovanie napätia a tesnosti uloženej v tejto oblasti. Asány sústredíme na pohyb, ktorý vytvára stabilitu a flexibilitu, no zároveň posilňuje svaly. S pohybom bokov pracuje viac ako 20 svalov a preto je dôležité im venovať im extra pozornosť. Stuhnuté boky môžu spôsobovať nadmerné používanie a preťaženie chrbtice, čo často vedie k chronickým bolestiam chrbta. Medzi benefity otvárania bedrových flexorov patrí: zmiernenie stresu vytváraného na chrbticu, uvoľňovanie emócií, prirodzená rovnováha tela a mnoho ďaľších.)

 

GRAVID JOGA (Tehotenská joga pomáha tehotným ženám fyzicky aj emocionálne. Zameriava sa hlavne na dýchacie techniky, výdrž, prácu s panvou a jadrom tela a má v sebe prvky rehabilitačnej jogy. Medzi benefity cvičenia tehotenskej jogy v skupine patria: fyzická a emocionálna rovnováha, rozvoj výdrže a sily v oblasti panvy, chrbta, ramien a šije, odbúranie napätia a bolestí v oblasti krížov, panvy, hrude, chrbta, šije a ramien, upokojenie, príprava na pôrod, prepojenie sa s dieťaťom individuálny prístup, socializácia v rámci novej komunity tehuliek, zlepšenie spánku, zníženie stresu a napätia zvýšenie sily, flexibility a výdrže svalov potrebných pri pôrode, eliminácia bolestí v spodnom chrbte, nevoľnosti, bolesti hlavy.)

 

KIDS YOGA (Pre deti od 5-10 rokov. Táto hodina umožňuje deťom zabaviť sa pri nadobúdaní nových zručností, rozvíjať myseľ a zrelaxovať telo. Kids joga rozvíja pohyb, nahrádza sedavý spôsob života a čas trávený s technológiami. Deti si zlepšia silu, rovnováhu a držanie tela pomocou zábavných jogových hier a sekvencií. Aktivity zamerané na senzomotoriku, oromotoriku a vizuomotoriku oživia koordináciu. Naučia sa zdravým mechanizmom dýchania, zvládania stresu a úzkosti a budú pracovať na budovaní sebaúcty v nesúťaživom prostredí. Tematické príbehy nás zavedú aj k emocionálnej inteligencii a dôležitosti prejavovania láskavosti a rešpektovania individualít s cieľom spolupráce s kolektívom. Kreatívne pomôcky nám pomôžu vzbudiť zvedavosť detí a prebádať jogu ako pozitívnu súčasť ich života.)

 

JOGA ASANA (Na hodinách JOGA ASANA budeme vychádzať z tradičného systému Ashtanga jogy, ktorý má presný sled pozícií nasledujúcich v logickom poradí za sebou. Každá pozícia má svoju Vinyasu, kde dych udáva tempo pohybu. Hodinu začíname krátkou meditáciou v sede, v ktorej si uvedomíme vlastné telo a dych a predstavuje prípravu na ďalšie cvičenie. Na úvod sa rozohrejeme dynamickejšími Pozdravmi slnku, ktorými rozprúdime energiu, aby sme ju mohli využiť v ďalších asanách. Postupne prejdeme do stojných pozícií, prevažne predklonových, zameraných na uvoľnenie a natiahnutie celej zadnej časti tela. Prejdeme aj do sedavých pozícií, ktorými pomôžeme zlepšiť mobilitu chrbtice v rotáciách a neskôr si natiahneme prednú stranu tela v pozíciách záklonových. Hodinu ukončíme obrátenými pozíciami a zrelaxujeme v záverečnej Savasane spojenej s krátkou meditáciou. Upriamením pozornosti na vlastný dych dostáva naša myseľ možnosť na oddych. Svoje zmysly zameriame do vnútra, na rytmus dychu a jeho zvuk, na pocit svojho tela a na uvedomenie si prítomného okamihu.)

 

ASHTANGA JOGA (Skrátená vedená hodina prvej série. Je vhodná pre tých, ktorí praktikujú ashtanga yogu štýlom Mysore, ale aj pre ľudí, ktorí uprednostňujú vedené hodiny a radi skúsia niečo nové. Ashtanga yoga je systém jogy podľa K. Pattabhiho Joisa, ktorá v sebe zahŕňa ucelenú sériu po sebe nasledujúcich pozícií, v presne stanovenom slede. Veľký dôraz sa kladie na zosúladenie dychu s pohybom, aby bol každý pobyb sprevádzaný nádychom a výdychom. Skrátená vedená hodina Ashtanga yogy začína dynamickými pozdravmi slnku. Tie naše telá rozohrejú a pripravia na ďalšie ásany. Po pozdravoch slnku nasledujú pozície v stoji, v sede a celá hodina končí tzv. zatváracími ásanami – obrátené pozície. Podporuje prúdenie energie v tele, upokojuje myseľ, učí nás správne dýchať. Hodina je bez doprovodu hudby. Jediným zvukom, ktorý nás bude sprevádzať je náš dych, ktorý je zároveň dôležitým prvkom pre našu koncentráciu. Nemusíte byť flexibilní, nemusíte byť silní, každá pozícia sa dá modifikovať individuálne tak, aby bola zvládnuteľná pre každého.)

 

SOUND HEALING (Soundhealing je terapia zvukom, ktorá nás naladí na zdravé a prirodzené vibrácie. Pri relaxačnom kúpeli terapeutických nástrojov a holistickej rezonancii odbúravame stres, traumu, uvoľňujeme bolesť, svaly a fascie. Pri alfa hladine vyrovnávame autonómny nervový systém, vyrovnávame emocionálny a mentálny disbalans a podporíme krvný obeh. Harmonizáciu našich meridiánov a čakier zažijeme vďaka aktivácie samo liečiaceho procesu v našom celom tele a v každej bunke. Soundhealing pôsobí na všetkých úrovniach nášho bytia: fyzickej, emocionálnej, mentálnej a duševnej. Bude to vaša obľúbená starostlivosť o zdravie, ktorou vás bude sprevádzať lektorka Zitka Antalíková. Zažite hĺbkovú regeneráciu v JOGA ZDRAVO.)

 

FYZIO JOGA (Cvičenie Fyzio jogy sa otvára úvodnou meditáciou, sprevádzanou dychovými technikami, aby sa naša myseľ ustálila, pohľad nasmeroval dnu a mohli sme sa plne koncentrovať na vedomý pohyb. Nasleduje zahriatie a rozhýbanie všetkých častí chrbtice, aktivácia kľúčových kĺbov, natiahnutie a dychom sprevádzaný strečing svalov, ktoré majú tendenciu sa skracovať v kombinácii s posilnením svalov, ktoré naopak ochabujú. Po posilnení nasleduje opäť strečing, aby sa svaly esteticky vyformovali a nevzniklo opäť skrátenie. Na záver telo upokojíme v jinových asánach, prostredníctvom ktorých mu doprajeme myofasciálnu masáž. Každú hodinu sa zameriavame na odblokovanie a aktiváciu nervových uzlov, čím poodhalíme aj vplyv jogy na naše emočné zdravie. Záver patrí krátkej meditácii, počas ktorej si cez techniky autosugescie podporíme duchovný a psychický efekt jogy. Keďže táto stránka jogy je, na rozdiel od tej fyzickej, veľmi pestrofarebná a silno individuálna, dovolíme si sami vybrať, čo sme z nej ochotní prijať. Ak cítime po hodine pozitívnejší stav našej mysle a aktívnejšie telo – je to jasný signál, že sme ju cvičili správne.)

 

NEDEĽNÁ TERAPIA JOGOU (Hodina jógy zameraná predovšetkým na víkendové stíšenie a dobitie bateriek po pracovnom týždni. Tešiť sa môžete na klasickú Hatha jógu obohatenú o prvky Vinyasa jógy a restoratívnej jógy. Ste vítaní použiť jogové pomôcky, korkové bloky, opasky a vankúše. Lekcia jógy je sprevádzaná hudbou a aromaterapiou (používaním esenciálnych olejov). Táto hodina Vám pomôže: zmierniť bolesť, odstrániť bloky, posilniť imunitu, upokojiť myseľ, priniesť vyrovnanosť telu, regulovať energiu, uvoľniť fascie, znížiť nervozitu, napätie a stres, pri depresiách a úzkostiach a pripraviť sa na meditáciu a relax.)

 

ROLL & RELEASE (Roll & Release hodina je založená na hľadaní a rozpúšťaní tzv. trigger pointov (spúšťacích bodov), a masáži myofasciálneho tkaniva. Trigger pointy najčastejšie vznikajú v našich svaloch pri dlhodobej preťaženosti, kedy sa v svalovom spazme (kontrakcii) skrátia niektoré svalové vlákna, a tie spoločne vytvoria zhluk bolestivých svalov. Na hodine, s využitím pomôcok, akými sú myofasciálne uvoľňovacie masážne guličky a jogové bloky, jemne masírujeme často zabúdané oblasti tela, objavujeme naše skryté "poklady" a vďaka tlaku, rolovaniu a masírovaniu postupne uvoľňujeme stuhnuté miesta, zmierňujeme svalové napätie a vo veľkej miere eliminujeme bolesť. Po hodine môžete očakávať, že sa budete vo svojom tele cítiť uvoľnenejšie, vláčnejšie, a pružnejšie. Roll & Release hodina je terapeutického charakteru, uvoľňuje stres, zlepšuje flexibilitu, zmierňuje svalové napätie a bolesť.)

Na hodiny sa viete prihlásiť cez rozvrh

ROZVRH

Ak by ste mali záujem o špecifický typ jogy, ktorý vám u nás chýba, môžete nám napísať prostredníctvom kontaktného formulára.

Tešíme sa na vás, tím JOGA ZDRAVO. 

Vyplnte toto políčko
Vyplnte toto políčko
Vyplnte toto políčko
Chyba vloženia súboru: - Súbor je veľký (MB) max. {{f.$errorParam}}
Pracujem...
Pracujem...
Zdielať:

Ďalšie Novinky

NAŠE HARMONICKÉ PRIESTORY

NAŠE HARMONICKÉ PRIESTORY

Navnímajte spoločne výnimočnosť našich priestorov, ktoré sme od začiatku dizajnovali tak, aby ste mohli v momente ked k nám vstúpite zabudnúť na všetky starosti, dopriať si relax a urobiť niečo pre seba...

Pridaj sa do nášho tímu na recepciu

Pridaj sa do nášho tímu na recepciu

Hľadáme šikovnú recepčnú s výborným prozákazníckym prístupom a s nadšením pre jogu.

Aromatouch® – Povznášajúci dotyk vôní

Aromatouch® – Povznášajúci dotyk vôní

Dokonalý reset hlavy a hĺbková relaxácia tela.

Joga v tehotenstve - Malý sprievodca od Kattivatrends

Joga v tehotenstve - Malý sprievodca od Kattivatrends

Pozrite si nový članok v blogu Katky Jakeš "Malý sprievodca ženskými cvičeniami pre každú aktívnu tehuľku"

Ako cvičiť v tehotenstve - cvičte.sk

Ako cvičiť v tehotenstve - cvičte.sk

Prečítajte si, ako sa dá cvičiť aj počas tehotestva, zostať fit a pripraviť sa na pôrod s JOGA ZDRAVO. Viac Vám prezradí naša Evka Staroň.....

Čo všetko viete o vlastnej chrbtici?

Čo všetko viete o vlastnej chrbtici?

Chrbtica ako kanál nášho života – jej význam, funkcie a dysfunkcie.  

Končíme a je nám to lúto....

Končíme a je nám to lúto....

Veľmi nás to mrzí, chceme sa zachovať zodpovedne voči každému z Vás....

Limitovaný kurz gravid jogy

Limitovaný kurz gravid jogy

Štartujeme limitovanú tématicku sériu hodín gravid jogy ako uzavretý kurz pre Vás. Porzite si čo na na Vás čaká...

Roll & Release - Celosvetový hit starostlivosti o telo

Roll & Release - Celosvetový hit starostlivosti o telo

Technika samo-masáže a uvoľnenia “spúšťacích bodov”. Celosvetový hit starostlivosti o pohybový aparát môžete zažiť u nás v JOGA ZDRAVO.

SOUND HEALING - Liečivá sila hudby

SOUND HEALING - Liečivá sila hudby

Doprajte si wellness liečivej hudby terapeutických nástrojov na všetkých úrovniach bytia.

NOVÉ ČLENSTVO PRINÁŠA SÚŤAŽ O SUPER CENY

NOVÉ ČLENSTVO PRINÁŠA SÚŤAŽ O SUPER CENY

Zapojte sa do novej súťaže s JOGA ZDRAVO a hrajte o namakané jogové pomôcky.

Začínate s jógou? Urobte to správne…

Začínate s jógou? Urobte to správne…

Každý, kto jogu skúsil vie, že vybrať si z množstva druhov a odhadnúť náročnosť, tak aby bola jogová prax príjemná a predovšetkým bezpečná, nie je ľahké. Úvodná konzultácia vám môže túto cestu uľahčiť. Ako? Presvedčte sa v článku. 

Najlepšia joga v Bratislave by Refresher.sk

Najlepšia joga v Bratislave by Refresher.sk

Sme radi keď naša práca je odmenená nezávislím prieskumom, v ktorom sme TOP...

Príbeh zo Srí Lanky - Joga a Ayurveda

Príbeh zo Srí Lanky - Joga a Ayurveda

Katka Ježovicová hovorí o prepojení jogy a Ayurvedy. 

Príprava na tehotenstvo a pôrod

Príprava na tehotenstvo a pôrod

Otvárame prípravu na bábätko pre naše tehuľky!

Naše novinky na dosah

Prihláste sa k odberu našich noviniek o výnimočných akciách v JOGA ZDRAVO.

Zadajte správnu emailovú adresu

Máte otázky?

Napíšte nám

Neváhajte a pošlite nám akékoľvek otázky. Radi na ne odpovieme.

Vyplnte toto políčko
Vyplnte toto políčko
Vyplnte toto políčko
Chyba vloženia súboru: - Súbor je veľký (MB) max. {{f.$errorParam}}
Pracujem...
Pracujem...
Adresa

Trnavská cesta 41/A, 831 04 Bratislava

Navigovať
Telefónne číslo +421 948 303 353
Emailová adresa info@jogazdravo.sk
Otváracie hodiny štúdia

Po-Štv07:00 - 20:00
Piatok 07:00 - 12:00
Sobota 09:00 - 12:00
Nedeľa 09:00 - 12:00
18:00 - 20:00