– 21.02.2017 – 2 minúty čítania

Tradične sa joga učila individuálne - učiteľ mal svojho žiaka, ktorému sa naplno venoval. Už vtedy totiž učitelia chápali význam individuálneho prístupu vyhovujúceho potrebám jednotlivých študentov. Dnešné skupinové hodiny môžu byť zábavné, príjemné a stimulujúce, napriek tomu zostávajú individuálne hodiny medzi klientmi jogových centier veľmi obľúbené. Pre koho sú individuálne hodiny určené a aký je dôvod ich obľúbenosti? 

Súkromné hodiny umožňujú intímny pohľad na Vaše cvičenie. Sú vhodné či už pre začiatočníkov, pokročilých ako aj klientov s konkrétnym cieľom, po úraze alebo so zdravotnými obmedzeniami. Inštruktor Joga Zdravo cvičebnú zostavu vždy pripraví na základe špecifických potrieb a požiadaviek klienta, čím sa eliminuje možnosť úrazu a maximalizuje pozitívny efekt cvičenia zameraný na chrbticu a pohybový aparát. 

Noví klienti sa môžu cítiť neisto, keď majú cvičiť pred inými skúsenejšími jogínmi. Pri individuálnych hodinách sa Vám náš inštruktor naplno venuje, dáva Vám konkrétne inštrukcie a kontroluje Vaše správne napredovanie. V prípade záujmu Vám teda individuálne hodiny jogy pomôžu integrovať sa do skupinových hodín.

Skúsenejším umožňujú individuálne hodiny posunúť sa vo svojej jogovej praxi a preniknúť hlbšie do filozofie jogy, meditácie a dychových cvičení. Rovnako Vám pomôžu vytvoriť si cvičebnú zostavu, ktorú potom môžete bez obáv bezpečne cvičiť aj sami doma.

V centre Joga Zdravo pre Vás starostlivo pripravíme cvičebnú zostavu na základe Vašich cieľov, zdravotného stavu a životného štýlu. V Joga Zdravo sa Vám snažíme čo najviac prispôsobiť a preto sú individuálne hodiny výborné aj pre našich časovo zaneprázdnených klientov.

 

Klienti Joga Zdravo volia individuálne hodiny z nasledujúcich dôvodov:

  • Oboznámenie sa so základmi jogy
  • Získanie sebadôvery potrebné na zaradenie sa do skupinových hodín jogy v našom centre
  • Liečenie zo zranení, počas ktorého sa klient naučí modifikácie cvičebnej zostavy
  • Terapeutická prax na zlepšenie zdravotných problémov (hlavne problémy s chrbticou a pohybovým aparátom)
  • Súkromie a časové možnosti klienta
  • Prehlbovanie meditačnej praxe a oboznámenie sa s jogovou filozofiou
  • Osobitná pozornosť a cvičebná zostava vytvorená klientovi "na mieru"

 Ak vás tento prístup cvičenia jogy zaujal, radi sa s vami dohodneme na vašich hodinách.

 

Máte otázky? Napíšte nám...