+421 910 331 364 info@jogazdravo.skLogin
SK

Mnohí z Vás mi často kladajú otázku či sú esenciálne oleje vhodné počas obdobia tehotenstva. Faktom zostáva, že kedysi kvalita éterických olejov nespĺňala normy a hlavne čistotu v rámci terapeutickej kvality. Oleje sa predávali miešané s chémiou alebo nekvalitne spracované. Dokonca na takýchto fľaštičkách sa uvádza – nepoužívať vnútorne. Nepoužívať v tehotenstve.

Teraz sa však môžme tešiť z čistých olejov a olejových zmesí, ktoré blahodarne pôsobia na telo ťarchavej ženy ktorá prechádza obrovskými hormonálnymi zmenami fyzickým napnutím.

dōTERRA  pestuje a získava oleje spôsobom, ktorý nám dáva čisté oleje terapeutickej kvality. Toxické oleje sú také, ktoré sú buď destilované z nesprávneho druhu rastliny, nesprávne destilované, zberané v nesprávnom čase, alebo nastavované (pančované) chemikáliami a plnidlami a podobnými vecami.  Toto je dôvod, prečo môžeme oleje dōTERRA bezpečne používať – kvôli záväzku a oddanosti, ktorú doTERRA má, dodávať čisté, bezpečné oleje.

V knihách o olejoch môžete čítať rôzne informácie o bezpečnosti olejov pre malé deti a bábätká. Je dôležité uvedomiť si, že tieto knihy boli písané s ohľadom na všetkých užívateľov. Sú ultra konzervatívne, pretože ich čitatelia nemusia nevyhnutne byť používatelia olejov  dōTERRA.   Viac o používaní doterra olejov v tehotenstve, pri dojčení a u novorodencov  a bábätiek sa môžete dočítať v knihe Esenciální oleje v období těhotenství, pro snažší porod a pro miminka.
Informácie uvedené v tejto knihe pochádzajú z osobných skúseností pôrodnej asistentky Stephanie Fritz.
dōTERRA nastavila štandard a uisťuje nás, že môžeme smelo používať esenciálne oleje aj počas tehotenstva. Keďže  počas tehotenstva je zvýšená citlivosť, je dobré znížiť množstvo používaných olejov, ale stále ich môžeme používať veľmi efektívne. V tomto období veľmi starostlivo volíme, čo dáme do svojho tela. Olejom môžeme dôverovať aj počas tehotenstva a obdobia dojčenia.

Sú dva oleje, o ktorých sa píše, že tehotné ženy by ich nemali používať:

  • Šalvia (Clary Sage) je upokojujúca a uvoľňujúca. Vo všeobecnosti by ju ženy nemali používať počas tehotenstva, pokiaľ nemajú veľa skúseností s olejmi jednoducho preto, že je veľa olejov, ktorými dokážu urobiť to, čo so šalviou, ktoré sú na použitie jednoduchšie.
  • Mäta (Peppermint) menej odporúčaná pri dojčení, ale je tam iba mierne varovanie, pretože „môže“  znížiť u niktorých tvorbu mlieka.

Okrem tohto, oleje sú počas tehotenstva veľmi dobrou voľbou.

Vždy je najlepším radcom naša vlastná intuícia.

Zdroj:  Stephanie Fritz , The Essential Midwi, Esenciální oleje v období tehotenství.

Katarína Ježovicová

 

Knihu si môžte zakúpiť v knihkupectvách preloženú do češtiny, alebo u Nás v centre Joga Zdravo.

Oslovte nás a my Vám pomôžeme pri výbere toho správneho esencialného oleja. V centre Joga Zdravo nájdete možnosť cvičenia jogy za asistencie esenciálnych olejov značky Doterra, ktoré sú v maximálnej terapeutickej kvalite. Starajte sa o svoje emócie aj počas tehotenstva. Prepojte sa s bábatkom a užívajte si jeden druhého ešte pred pôrodom.


GRAVID JOGA – popis

Osobná konzultácia ESHOP


Let’s stay connected

Sign up to our newsletter to receive exclusive content and news from JOGA ZDRAVO.
By clicking on "Subscribe" button, you agree to terms and conditions of processing your personal data.

Enter the correct email address

Námestie slobody 13, Bratislava info@jogazdravo.sk +421 910 331 364