Ashtanga joga

Štýly jogy

  • Ashtanga joga
  • Mysore

Zameranie hodiny

  • Ashtanga v kratšom prevedení
  • Pozdravy slnku
  • Práca s dychom a mysľou cez pranajámu a meditáciu

Vhodné pre

  • Začiatočník
  • Mierne Pokročilý
  • Pokročilý

Popis Hodiny

Skrátená vedená hodina prvej série. Je vhodná pre tých, ktorí praktikujú ashtanga yogu štýlom Mysore, ale aj pre ľudí, ktorí uprednostňujú vedené hodiny a radi skúsia niečo nové. Ashtanga yoga je systém jogy podľa K. Pattabhiho Joisa, ktorá v sebe zahŕňa ucelenú sériu po sebe nasledujúcich pozícií, v presne stanovenom slede. Veľký dôraz sa kladie na zosúladenie dychu s pohybom, aby bol každý pobyb sprevádzaný nádychom a výdychom. Skrátená vedená hodina Ashtanga yogy začína dynamickými pozdravmi slnku. Tie naše telá rozohrejú a pripravia na ďalšie ásany. Po pozdravoch slnku nasledujú pozície v stoji, v sede a celá hodina končí tzv. zatváracími ásanami – obrátené pozície. Podporuje prúdenie energie v tele, upokojuje myseľ, učí nás správne dýchať. Hodina je bez doprovodu hudby. Jediným zvukom, ktorý nás bude sprevádzať je náš dych, ktorý je zároveň dôležitým prvkom pre našu koncentráciu. Nemusíte byť flexibilní, nemusíte byť silní, každá pozícia sa dá modifikovať individuálne tak, aby bola zvládnuteľná pre každého.

Zdielať:

Kontaktný formulár

Vyplnte toto políčko
Vyplnte toto políčko
Vyplnte toto políčko
Chyba vloženia súboru: - Súbor je veľký (MB) max. {{f.$errorParam}}
Pracujem...
Pracujem...

Často kladené otázky

Lekciu si môžete zarezervovať online cez náš rezervačný systém v sekcii rozvrh alebo na recepcií osobne alebo telefonicky, kde vám veľmi radi poradíme s výberom lekcie. Pre online rezerváciu je potrebné spraviť základnú online registráciu (zaberie vám zopár sekúnd), následne si zakúpiť potrebné členstvo v e -shope. Po zakúpení sa môžete prihlásiť sa na vami vybranú lekciu v rozvrhu.

Prvá hodina u nás je vždy ZADARMO, okrem online hodín. Slúži na to, aby ste mohli vyskúšať jednu z našich hodín a v prípade, že idete na jogu po prvý krát, aby ste mohli bezplatne vyskúšať ako sa budete po cvičení jogy cítiť. Následne po tom, si môžete vybrať zo širokej ponuky členstiev, ktoré nájdete v časti Služby a ceny.

za členstvo môže zaplatiť osobne na recepcií v hotovosti alebo platobnou kartou, alebo online v našom eshope prostredníctvom platobnej brány Trustpay.

Na bežné typy jogy vám stači pohodlné oblečenie, v ktorom sa cítite dobre. Ak máte svoju obľúbenú jogamatku, pokojne si ju vezmite so sebou.
V centre máme jogamatky k dispozícií zdarma k zapožičaniu, avšak len na štandardnú jogu, vtedy je potrebné si priniesť jogový uterák. Na hot jogu máme k zapožičaniu jogamatky za poplatok vo výške 2,50 EUR V prípade, že si ho zabudnete tak Vám radi požičiame čistý a vypratý protišmykový uterák značky JOGA BELLA za poplatok 2 EUR.

Ostatné cvičebné pomôcky k dispozícii bezplatne na hodine.

V prípade, že v priebehu času zistíte, že na hodinu sa nemôžete dostaviť, tak sa dá 4 a viac hodín pred jej začiatkom odhlásiť prostredníctvom Vášho účtu. V prípade, že to nestihnete sa započítava daná hodina ako absolovaná z dôvodu limitovanej kapacity na našich hodinách s tým, že dané miesto držíme len pre Vás.

V prípade, že kapacita hodiny je už plná je možné sa prihlásiť v systéme ako náhradník. V momente keď sa uvoľní miesto budete notifikovaný mailom o tom, že sa uvoľnilo. Tento mail ide na všetkých náhradníkov a podarí sa prihlásiť len tomu, ktorý bude rýchlejší.

Áno. Práve joga je skvelý nástroj, ktorý vás dovedie k lepšej flexibilite a mobilite vášho tela. Aká joga je pre vás vhodná si ľahko môžete overiť aj v našom pomocníkovi na hlavnej stránke "Aká joga je pre mňa vhodná" ?

Lekcie pre začiatočníkov máme v rozvrhu pomenované ako lekcie pre začiatočníkov. Avšak ak vám nevyhovuje čas takejto lekcie, pokojne príďte aj na inú. Naši lektori vedia pracovať v skupine kde sú klienti na rôznej pohybovej úrovni a vedia tak prispôsobiť zostavu, resp. poukázať na možné alternatívny jednotlivých asán.

Ako začiatočníkovi odporúčame absolvovať u nás diagnostiku pohybového aparátu, kde sa dozviete všetky vaše pohybové rozsahy a obmedzenia, aby ste vedeli so svojim telom pracovať počas cvičenia. Takisto odporúčame absolvovať zopár individuálnych lekcií jogy, kde si osvojíte všetky základy jogovej praxe.

Áno. Na nákup členstiev je možné uplatniť aj kartu Multisport. Vzhľadom na to, že sa cvičí počas skupinových hodín s pomôckami, tak je potrebné si dokúpiť jeden z našich balíčkov Multisport, v ktorom je zahrnuté zapožičanie týchto pomôcok, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou každej hodiny. Pri každej návšteve je potrebné sa preukázať ativovanou Multisport kartou.

Tipy na ďalšie hodiny

Zdravý Chrbát - Bloky ®

Cvičenie pre tých, ktorí cítia, že ich telo potrebuje zosilnieť a naučiť sa uvoľniť a myseľ zas spomalenie.

Zdravý Chrbát - Začiatočníci

Zdravý Chrbát - Začiatočníci je lekcia určená pre nováčikov v joge alebo tých, ktorí sa chcú naučiť správne základy precvičovania jednotlivých pozícií.  

Hatha Joga

Harmonizuje a prečisťuje telo i myseľ, urýchľuje jeho regeneráciu, ozdravuje celý pohybový aparát a poskytuje pružnosť chrbtici. Uvoľňuje napätie a stres, ponúka návod ako lepšie zvládať emócie, spomaliť v bežnom živote a prežívať prítomný okamžik naplno. 

Vital joga

Joga zameraná na vitálne a pohybovo zdatné telo v harmónii s pokojnejšou mysľou a pre každého, kto sa chce učiť od základov.

Yin Joga

Joga pomalého charakteru, pri ktorej v pozíciach zotrvávame dlhšie, je úžasnou kompenzáciou k aktívnemu pohybu a umožňuje nám dôkladnejšiu prácu s mysľou.    

Nedeľná meditácia

Nedeľná meditácia je lekcia, na ktorej sa po celom týždni zastavíte, vypnete a uvoľníte sa.

Nedeľná Terapia Jogou

Hodina jogy zameraná predovšetkým na víkendové stíšenie a dobitie bateriek po pracovnom týždni.

Individuálne lekcie jogy

Vďaka individuálnym hodinám jogy dosiahnete svoje ciele rýchlejšie a bezpečnejšie. Naštartujte svoju cestu za zdravým telom, pokojnou mysľou a pozitívnym duchom s JOGA ZDRAVO.

Naše novinky na dosah

Prihláste sa k odberu našich noviniek o výnimočných akciách v JOGA ZDRAVO.

Zadajte správnu emailovú adresu

Máte otázky?

Napíšte nám

Neváhajte a pošlite nám akékoľvek otázky. Radi na ne odpovieme.

Vyplnte toto políčko
Vyplnte toto políčko
Vyplnte toto políčko
Chyba vloženia súboru: - Súbor je veľký (MB) max. {{f.$errorParam}}
Pracujem...
Pracujem...
Adresa

Trnavská cesta 41/A, 831 04 Bratislava

Navigovať
Telefónne číslo +421 948 303 353
Emailová adresa info@jogazdravo.sk
Otváracie hodiny štúdia

Po-Štv07:00 - 20:00
Piatok 07:00 - 12:00
Sobota 09:00 - 12:00
Nedeľa 09:00 - 12:00
18:00 - 20:00