+421 944 100 680 info@jogazdravo.sk
EN

Milujem šport a pohyb samotný. Som typ človeka, ktorý neobsedí ani chvílu na jednom mieste. Ale skoro ako každého človeka v súčasnej dobe ani mňa neobyšlo sedavé zamestanie za počítačom :)

 

Problém som začala pociťovať, ked’ sa po pár hodinách sedenia alebo po väčšej športovej záťaži dostavili bolesti chrbta. Vtedy som si začala uvedomovať, že posilovanie vonkajších “viditeľných” svalov je síce fajn, ale ak máte slabé vnútorné svalstvo (centrum tela), chrbtica pri akejkoľvek záťaži - aj pri každodenných činnostiach nemá dostatočnú oporu. Nemá ju čo držať a tým môže dôjsť oveľa ľahšie k jej poškodeniu. Rovnako tomu nepomáhlal ani fakt, že som mala miernu skoliózu v driekovej časti chrbtici, ktorá pri väčšine športov dostáva najviac zabrať.

V tomto období som sa dostala k metóde Pilates. Po 3 mesiacoch pravidelného cvičenia som začala pociťovať zmenu. Chrbtica ma prestala bolieť, či už pri športe alebo pri viachodinovom sedení za počítačom. Zlepšilo sa mi držanie tela a cítila som sa pevnejšia pri bežných denných činnostiach. Moje vlastné telo mi je dôkazom, prečo som Pilates cvičeniu ostala verná dodnes.

Pilates cvičeniu sa venujem už 6 rokov. Absolvovala som kurz Pilates inštruktora 1. stupňa so zameraním na zdravý chrbát. Moje lekcie by vás mali naviesť k správnemu držaniu tela počas celého dňa, uvoľniť chrbticu a posilniť svaly, ktoré ju držia.

V budúcnosti by som chcela prehĺbiť svoje vzdelanie v zdravotnom pilates a absolvovať kurz u Daniela Mullera v Prahe.

Už sa na Vás teším :) 

 

Zacvičte si so mnou


Kontakt

Námestie slobody 13, Bratislava
+421 944 100 680
info@jogazdravo.sk
www.jogazdravo.sk
LTG