+421 948 303 353 info@jogazdravo.sk Prihlásenie
EN

Od detstva športujem – úprimne – nevynechám jediný deň. Fitko, beh, bicykel, joga – k tej ma dostala moja nepokojná myseľ a boľavý chrbát v začiatkoch štúdia práva. Odvtedy prešlo viac ako 10 rokov – dnes som povolaním právnička a

väčšina mojej práce si vyžaduje hodiny sústredenia sa na paragrafy, písania, čítania – ako inak – v polohe sedu. Dôsledky sedavého zamestnania na telo a myseľ preto veľmi dobre poznám a už od čias štúdia som našla práve v joge prostriedok, ktorým ich zmierňovať a liečiť. Joga je práve tým športom, ktorý sa dá praktizovať po telesnej ako aj duchovnej stránke kdekoľvek (áno, aj mimo joga podložky), počas bežného dňa, za kancelárskym stolom nevynímajúc – pričom jediné „vybavenie“, ktoré k tomu potrebujeme je naše telo a cez vedomý dych prilákanie pozornosti svojej mysle.

Po 6 rokoch každodenného cvičenia jogy som sa rozhodla prejsť k aktívnemu vyučovaniu druhých, nakoľko som cítila potrebu odovzdať moju skúsenosť a poznanie ďalej. Ako certifikovaná joga lektorka RYT200 (Power Yoga –  50 hodín – YoGo – akreditácia MŠVVaŠ SR, Hatha & Vinyasa Flow Yoga – 200 hodín – Samasti Yoga – akreditácia Yoga Alliance) vidím svoje poslanie v pomáhaní ľuďom, ktorí sa potrebujú po fyzickej aj duchovnej stránke udržiavať v dobrej kondícii, nakoľko v práci väčšinou nechajú veľký kus seba a aj keď sa tešia z kariérnych úspechov, ich telo a psychická pohoda na vysoké pracovné nasadenie doplácajú (často si to uvedomia až neskôr, po rokoch). Myslím si totiž, že úspech, ak má byť dlhodobý, ide ruka v ruke so zdravým telom a pozitívnou mysľou, že obe sa dajú zladiť a vôbec neplatí, že buď alebo, naopak.

Počas celého cvičenia dbám na rešpektovanie zákonitostí ľudského tela, ktoré potvrdila moderná medicína, nakoľko výsledkom množstva, a síce na pohľad efektných pozícií, sú zranenia a zdravotné komplikácie, ktoré chce joga naprávať a nie ich spôsobovať. Čiže v duchu hesla:

Úspech jogy nespočíva v schopnosti dostať sa do efektných polôh, ale v tom, ako pozitívne zmení spôsob, akým žijeme náš život a naše vzťahy.“ T.K.V. Desikachar

V Joga zdravo preto vyučujem štýl Vinyasa Power Yoga odetý do názvu Fyzio joga. V každom klientovi nachádzam kúsok inšpirácie, neustále sa vzdelávam, skúšam jogu všade v zahraničí, kam cestujem, a vždy sa rada naučím niečo nové, lebo už Sokrates kedysi dávno múdro povedal „Viem, že nič neviem“.

 

Zacvičte si so mnou


Naše novinky na dosah

Prihláste sa k odberu našich noviniek o výnimočných akciách v JOGA ZDRAVO.
Prihlásením k odberu súhlasím so spracovaním mojich osobných údajov.

Zadajte správnu emailovú adresu

Námestie slobody 13, Bratislava info@jogazdravo.sk +421 948 303 353