+421 948 303 353 info@jogazdravo.sk Prihlásenie
EN

Jogu milujem, dáva mi pocit šťastia, slobody, pokoja, pokory a ukazuje mi zrkadlo môjho vnútra. Aj prostredníctvom jogy som objavila čaro príjímania vecí také aké sú. Joga je mojim nástrojom objavovania samej seba. Dovoľuje mi tešiť sa z maličkostí, ktoré nás obklopujú každý deň. Stačí, ak ich chceme vidieť a naplno žiť. 

S jogou som sa prvýkrát stretla v roku 2014. Popri práci v audítorskej spoločnosti som približne 2 roky skúšala rôzne štýly jogy s rôznymi lektormi na Slovensku či kdekoľvek som cestovala. Vyskúšala som power jogu, vinjasa flow jogu, yin jogu, kundaliny jogu až po asthanga jogu, ktorá  ma úplne pohltila. Asthangu som si hneď zamilovala kvôli jej jasným pravidlám a opakujúcej sa sekvencii asán kedy som dokázala naozaj vypnúť a uživať si iba prítomný okamih, môj pohyb a dych.

Keď prišlo moje prvé tehotenstvo, začala som si uvedomovať, že joga pre mňa naberá úplne iný rozmer. Spomalila som, začala som viac počúvať svoje telo. V tom čase sa u mňa prvýkrát objavili problémy s chrbtom, s diastázou i pánvovým dnom. Začala som sa o tieto témy intenzívne zaujímať, svoju jogovu prax som doplnila o gravid jogu, cvičenia a rôzne workshopy s fyzioterapeutkou. Absovovala som tiež kurz hypnopôrodu, kde som  pochopila, aké dôležité je neriešiť “iba” fyzično, ale vnímať aj duchovnú či emocionálnu stránku cvičenia a tiež udalostí, ktoré sa nám v živote dejú. Môj pôrod vnímam ako najúžasnejší zážitok v mojom živote.

Pri riešení vlastných zdravotných problémov som si uvedomila, že túžim pomáhať ľuďom so zdravotnými obmedzeniami. Pritiahla ma zostava Zdravý Chrbát - Bloky ®, ktorá sa na jogu pozerá celistvo, dáva veľký dôraz na zdravotný aspekt cvičenia a preníká aj k našim srdciam. V roku 2020 som sa stala akreditovanou lektorkou metódy Zdravý Chrbát – Bloky®.

V súčasností v JOGA ZDRAVO učím lekcie Zdravý Chrbát – Bloky® a Gravid jogu.

 

 


Naše novinky na dosah

Prihláste sa k odberu našich noviniek o výnimočných akciách v JOGA ZDRAVO.
Prihlásením k odberu súhlasím so spracovaním mojich osobných údajov.

Zadajte správnu emailovú adresu

Trnavská cesta 41/A, Bratislava info@jogazdravo.sk +421 948 303 353