+421 948 303 353 info@jogazdravo.sk Prihlásenie
EN

Môj vzťah s jogou sa zrodil úplne náhodou. Ale ako hovoria osvietení majstri, náhoda neexistuje. V roku 2017 som začala navštevovať školu jogy v Bologni a po každej lekcii, ktorú som absolvovala, sa vo mne vynárali otázky, na ktoré som si nevedela odpovedať. Napríklad, ako je možné, že moja myseľ, srdce a duša sú zladené rovnakým spôsobom? Ako to, že pokoj a šťastie prenikli do môjho tela? Ako to, že môj život sa zrazu presvetlil a že som v úplnej harmónii a pohode?

Nenechala som to tak a snažila som sa nájsť odpovede na moje otázky. Začala som v ašrame v Indii, kde som absolvovala 500 hodinový kurz, aby som sa stala učiteľkou jogy. Veľmi sa mi páčil štýl Hatha a Yin jogy. V kurze som sa okrem iného dozvedela, že neexistuje len fyzická časť jogy, ale predovšetkým ide o duchovnú časť, ktorá predstavuje akúsi modlitbu tela, mysle a duše, kde sa s každým dychom sústredíme na prítomný okamih. V jednej z desiatich častí jogy sa hovorí o "Ahimsa", čo v Sanskrite znamená "nezranit" a “nebyť násilný”. Táto idea ma oslovila a naučila ma nepoužívať násilie nielen proti iným ľudom na zemi, ale ani voči zvieratám, prírode a predovšetkým nie voči sebe samej. 

Milovať a rešpektovať samých seba tvorí základ jogy. Cítiť a uvedomiť si vlastný limit, milovať ho a rešpektovať ho aj vo svojom každodennom živote.

Ako čas ubiehal, moje skúsenosti a vedomosti o sebe ma viedli k prehĺbovaniu vedomostí o Yin joge a meridiánoch. V ďalšom Indickom ašráme som sa dozvedela o význame Yin časti v našich životoch a tiež o tom, že neexistuje Yin bez Yangu a naopak. Ďalší kurz, ktorý som študovala a absolvovala v Indii, je Sound healing a Majster Reiki. Oboje majú čo dočinena s energiou, ktorú nám dáva vesmír a matka Zem. Prostredníctvom facilitátora, ktorý kladie ruky alebo používa zvuky všetkého druhu, dokonca aj svojho vlastného hlasu, sa vytvára vibrácia, ktorá umožňuje, aby všetky bunky, ktoré sú v disharmónii v našom tele boli obnovené. Zablokované miesta, ktoré sú v tele, sa vďaka tejto energii uvoľnia a bunky sa doslova transformujú. Telo, myseľ a duša sa harmonizujú a cítime sa v dokonalej rovnováhe.

Moja lekcia začína prvotným zvukom OM, zvukom všetkých zvukov, alebo spievaním mantry. Zvuk prináša vibráciu a energiu do miestnosti, s ktorou začíname modlitbu tela a duše. Aj napriek získaným vedomostiam a skúsenostiam, som stále na ceste hľadania seba samej, vnútorného šťastia a objavovania krásy jogy.

Je pre mňa nesmierne dôležité, aby som vyjadrila a odovzdávala svoje poznanie a múdrosť tejto krásy, ktorú nazývame joga, a ktorá v skutočnosti obklopuje celý náš život. Nevenujeme jej však dostatočnú pozornosť a vedomie a preto riskujeme, že môžeme prísť o najdôležitejšiu vec, a tou je prítomnosť.

 

Zacvičte si so mnou


Naše novinky na dosah

Prihláste sa k odberu našich noviniek o výnimočných akciách v JOGA ZDRAVO.
Prihlásením k odberu súhlasím so spracovaním mojich osobných údajov.

Zadajte správnu emailovú adresu

Trnavská cesta 41/A, Bratislava info@jogazdravo.sk +421 948 303 353