+421 948 303 353 info@jogazdravo.skPrihlásenie
EN

S cvičením jogy som začala v roku 2005 kvôli vlastnému zdravotnému stavu a na odporúčania lekárov. Joga mi pomohla natoľko, že som sa časom rozhodla jogu učiť aj iných a stať sa profesionálnou lektorkou.

Jogu som študovala vo významných jogových štúdiách v zahraničí. Začala som vo Viedni a neskôr pokračovala aj v Los Angeles, v prvom Bikram Yoga štúdiu. Predtým, ako som odišla do USA, som sa 6 mesiacov pripravovala pod dohľadom Kathariny Wogrolly a Lilly Pock. Počas tejto doby som okrem dennej praxe jogy, študovala základy fyzioterapie, histórie jogy a ich aplikácie do svojej praxe i učenia.

Po absolvovanej prípravy v Európe som si išla splniť svoj sen a učiť sa od tých najlepších. V Los Angeles pod vedením medzinárodne uznávaného jogového učiteľa, Bikrama Choudhuryho (India), som absolvovala 3-mesačnú stáž, ktorú som ukončila získaním diplomu. Po absolvovaní tohto tréningu som ostala naďalej pôsobiť v USA a naberala skúsenosti v rôznych jogových centrách v Austine (Texas, USA).

Keďže som vedela, že sa stále potrebujem zdokonaľovať, rozhodla som sa odísť do Moskvy, kde som učila jogu pod vedením ruskej majsterky jogy, Olgy Shurigyny, ktorá bola hlavnou porotkyňou Ruskej jogovej federácie. Práve v Moskve som si doplnila svoje vzdelanie v oblasti pohybového aparátu, vďaka špeciálne skomponovanej zostave pre zdravý chrbát vychádzajúcej z Hatha joga. Tam som sa tiež dostala k alternatívnej medicíne a jej prepojeniu s chrbticou. Mojou snahou je pochopiť, ako naše telo funguje, aké sú dnešné problémy ľudí a hlavne, ako ich vieme aj vďaka joge riešiť.

Začiatky na Slovensku boli pomerne náročné, vzhľadom na to, že v Bratislave neexistovali štúdiá, ktorých úroveň by sa približovala tým svetovým. Moje prvé kroky viedli do fitness centier, kde som začala precvičovať svoju individuálnu zostavu cvikov a potvrdzovať si tak jej pozitívne účinky na svojich klientoch. 

Vďaka snahe posúvať sa ďalej a vytrvalému štúdiu vznikol koncept JOGA ZDRAVO. Vytvorila som ho v roku 2011, hneď po návrate na Slovensko s cieľom a víziou, že budem jogu precvičovať tak, aby skutočne ľuďom pomáhala. Zostavu som postupne upravovala a testovala, až kým nevznikla finálna verzia zostavy Zdravý chrbát - bloky®, ktorá bola vytvorená pre ľudí s problémami pohybového aparátu, či emocionálnych blokád v tele.

V roku 2015 som otvorila vlastné centrum, kde každý z našich klientov nájde individuálny prístup na ceste k zlepšeniu svojho zdravotného stavu, po fyzickej či psychickej stránke.

Verím, že metóda Zdravý chrbát - bloky® je jednou z dôležitých odpovedí na aktuálne civilizačné zdravotné problémy a bolesti chrbtice, ktorými trpí čoraz viac ľudí. Preto som v roku 2019 založila Medical Yoga Institute – školu, v ktorej sa môžu ľudia vzdelať v oblasti jogy, anatómie a psychológie, či už pre vlastnú potrebu, alebo s túžbou sa tiež stať lektorom jogy.

Čím viac sa učím a rozumiem prepojeniu psychiky a nášho tela, tým viac sa mi potvrdzuje aj moje motto, ktoré sa rokmi kryštalizovalo: „Chrbtica je strom nášho života.“

 

Vzdelanie:

2018      Yoga Medicine, Španielsko (200 hodín)

2017      Fredy Ayisi – YOGA VIDYA, Slovensko (50 hodín)

2016      Power Yoga – Yogo, Slovensko (50 hodín)

2011      Bikram Yoga Choudhury – Los Angeles, USA (500 hodín)

 

 

Zacvičte si so mnou

 

 


Naše novinky na dosah

Prihláste sa k odberu našich noviniek o výnimočných akciách v JOGA ZDRAVO.
Prihlásením k odberu súhlasím so spracovaním mojich osobných údajov.

Zadajte správnu emailovú adresu

Trnavská cesta 41/A, Bratislava info@jogazdravo.sk +421 948 303 353