+421 948 303 353 info@jogazdravo.sk Prihlásenie
EN


Rozhodla som sa začať s precvičovaním jogy pred 8 rokmi hlavne kvôli zdravotnému stavu a odporúčaniu lekárov. Prešla som rôznymi fázami života až do uvedomenia si, že môj život spočíva v učení jogy a pomáhaní druhým.

Jogu som študovala medzinárodne vo významných jogových študiách. Svoju cestu učenia som začala v Európe vo Viedni. Tu som začala s praktizovaním jogy, pred samotným odchodom do USA. Počas tejto doby som sa pripravovala na profesionálny tréning pod dohľadom zakladateľov prvého Bikram yoga štúdia Kathariny Wogrolly a Lilli Pock. Príprava na stáž trvala 6 mesiacov dennodenného cvičenia a zdokonaľovania v každom smere (psychickom aj fyzickom). Počas tejto doby som študovala základy fyzioterapie, jej histórie a aplikácie do svojho profesionálneho učenia.

Po absolvovaní prípravy v Európe som si išla splniť svoj sen a učiť sa od tých najlepších. V Los Angeles (USA) pod vedením medzinárodne uznávaného jogového učiteľa Bikrama Choudhuryho (India) som absolvovala 3 mesačnú stáž, ktorú som ukončila diplomom a stala sa spôsobilou učiť a mohla si tak naplniť svoj sen. Po absolvovaní tohto tréningu som ostala naďalej pôsobiť v USA a naberala ďaľšie skúsenosti v Texase (Austin, USA).

Keďže som vedela, že sa stále potrebujem zdokonalovať, rozhodla som sa odísť do Moskvy (Rusko), kde som učila jogu v štúdiu pod vedením ruskej majsterky jogy Olgy Shurigyny, ktorá bola aj hlavnou porotkyňou ruskej jogovej federacie. Práve v Moskve som si zdokonalila svoje vzdelanie v oblasti pohybového aparátu vďaka špeciálne skomponovanej zostave pre zdravý chrbát (Hatha joga). V Moskve som pôsobila v 3 rôznych medzinárodných jogových školách. Rusko bolo to miesto, vďaka ktorému som sa dostala k alternatívnej medicíne a jeho prepojenia s chrbticou. Spolupracovala som s mnohými odborníkmi a pokračovala vo svojom štúdiu, kde som sa učila pracovať s ľudským telom. Mojou snahou bolo pochopiť ako telo funguje, aké sú dnešné probémy s chrbticou a ako sa dajú tieto problémy odstrániť vďaka cvičeniu jogy. Moskva bola tým miestom, kde vzniklo aj moje krédo: „Chrbtica je strom nášho zivota“.

Vďaka mojej nekončiacej snahe posúvať sa ďalej a vytrvalému štúdiu vznikol koncept „Joga Zdravo“. Vytvorila som ho v roku 2011, hneď po návrate domov na Slovensko s cieľom a víziou, že sa bude precvičovať a pomáhať tak ľudom. Zostava cvikov je vytvorená tak, aby pomáhala ľudom ktorí majú problémy s pohybovým aparátom ako aj iné emocionálne blokády v tele.

Začiatky boli na Slovensku pomerne náročné, vzhľadom na to, že neexistovali v Bratislave štúdiá, ktorých úroveň by sa približovala tým európskym. Moje prvé kroky viedli k fitness centrám, kde som začala precvičovať svoju individuálnu zostavu cvikov a potvrdzovať si tak jej pozitívne účinky na svojich študentoch/klientoch. A ako bolo už aj vyššie spomenuté moje krédo, tak preto vznikol aj samotný názov konceptu „Zdravý chrbát“. Ktorý je zároveň mojim vlastným konceptom, metódou výučby jogy. 

Po niekoľkých rokoch pôsobenia na Slovensku som nabrala ďalšie skúsenosti a pracovala s rôznymi typmi ľudí a pomohla mnohým s ich disfunkciami pohybového aparátu. Medzi mojich klientov patria aj rôzne známe slovenské osobnosti, ktoré si pochvaľujú prístup ako aj účinky cvičenia, ktoré sa prejavili na ich kvalite života.

Medzi služby, ktoré poskytujem patria aj individuálne privátne hodiny, ktoré majú v obľube hlavne klienti, ktorí oceňujú individuálny prístup „one to one“ ako aj možnosť cvičiť v individuálnych termínoch podľa ich časových možností.

Kľúčovým momentom v mojom živote bolo otvorenie vlastného štúdia, kde každý z mojich klientov nájde tú správnu cestu k zlepšeniu svojho zdravotného stavu ako aj pokoj v sebe samom.

Metóda „Zdravý chrbát“ je odpoveďou na aktuálne civilizačné zdravotné problémy a bolesti chrbtice. Medzi hlavné dôvody, ktoré sa podpisujú pod tieto problémy patria následovné:

  • sedavý spôsob života
  • nekonečné sedenie za počítačom
  • dlhé jazdy autom
  • nedostatok pohybu a telesnej aktivity

Vďaka precvičovaniu zostavy cvikov, ktoré som pre Vás pripravila sa postaráte o svoj chrbát a budete neustále pracovať na zlepšení držania svojho tela. Okrem toho sa Vám podarí odbúrať bolesti v oblasti krížov, lopatiek, ramien, krčnej chrbtice a posilníte malé svalstvo v oblasti vertebrálnych diskov a predídete ich opotrebeniu. Vďaka precvičovaniu tejto zostavy cvikov si vaše telo zvykne na vzpriamenú pozíciu a bude Vás nosiť pyšných a spokojných.

 

 

Zacvičte si so mnou

 

 


Naše novinky na dosah

Prihláste sa k odberu našich noviniek o výnimočných akciách v JOGA ZDRAVO.
Prihlásením k odberu súhlasím so spracovaním mojich osobných údajov.

Zadajte správnu emailovú adresu

Námestie slobody 13, Bratislava info@jogazdravo.sk +421 948 303 353