+421 948 303 353 info@jogazdravo.sk Prihlásenie
EN

Som fyzioterapeutka a študovala som na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a následne na University of Brighton v Anglicku. Po magisterskom štúdiu som absolvovala množstvo kurzov so zameraním najmä na vývojovú kineziológiu a muskuloskeletálnu problematiku. Som certifikovaný DNS (Dynamická neuromuskulárna stabilizácia) terapeut a inštruktor Stott Pilates. Tieto dve metodiky využívam v každodennej praxi a sú skvelým doplnkom k cvičeniu jogy, pretože nás učia ako svoje telo používať funkčne a predchádzať zraneniam a bolestiam.

Čo sa týka profesného života, prešla som si cez štátny sektor fakultnej nemocnice od ležiacich pacientov až po súkromnú ambulantnú rehabilitáciu. Skúsenosti mám najmä s ortopedickými, traumatologickými a neuromuskulárnymi diagnózami. Ako fyzioterapeut sa zameriavam na ochorenia a dysfunkcie pohybového aparátu spôsobené štrukturálnou alebo funkčnou zmenou, sprevádzané diskomfortom alebo bolesťou.

V rámci Jogy Zdravo, budem poskytovať konzultácie, tým klientom, ktorí aj napriek praktizovaniu jogy alebo pilatesu zápasia s bolesťou pohybového aparátu, poprípade potrebujú poradiť aké pohybové aktivity, zmeny v životnom štýle sú pre nich vhodné, aby problém eliminovali, alebo mu predchádzali. Okrem individuálnych konzultácií, budem viesť aj individuálne aktívne cvičenie, v ktorom prepájam princípy a polohy z DNS s metodikou Stott Pilates. V Joga Zdravo sme pre tento koncept vytvorili pracovný názov DNS-Lates. Joga obohatená o tieto fyzioterapeutické prvky, dokáže priniesť úžasné výsledky pri odstraňovaní bolestí pohybového aparátu, rekonvalescencii po zranení, alebo ako prevencia problémov v budúcnosti.

DNS-Lates je vynikajúcou voľbou pre klientov, ktorí majú určité pohybové obmedzenie, sú po zranení, operácií alebo zápasia s chronickou bolesťou pohybového aparátu a jogu by ešte nezvládli, alebo by ju cvičili so značným obmedzením. Budeme si prechádzať jednotlivé vývojové polohy, učiť sa vnímať svoje telo, nastavovať kĺby do neutrálnej, vyváženej polohy a pracovať so stabilizáciou a aktiváciou core systému. Postupne budeme pridávať variácie a dynamické zložky, aby sme nadobudli nie len uvedomenie si svojho tela, ale aj elastickosť-pružnosť, silu a vytrvalosť. Tento koncept cvičenia je možné prispôsobiť na každého jedinca, či ide o dieťa, ženu po pôrode, aktívneho športovca, dospelého usedeného človeka alebo seniora s osteoporózou. Je vhodný v rámci prevencie, ale aj pri zápasení s pohybovými obmedzeniami a bolesťou. Prídite vyskúšať a pochopíte!

 

Chcem diagnostiku pohybového aparátu


Naše novinky na dosah

Prihláste sa k odberu našich noviniek o výnimočných akciách v JOGA ZDRAVO.
Prihlásením k odberu súhlasím so spracovaním mojich osobných údajov.

Zadajte správnu emailovú adresu

Trnavská cesta 41/A, Bratislava info@jogazdravo.sk +421 948 303 353