+421 944 100 680 info@jogazdravo.sk
EN

Eva Staroň, členka tímu Joga Zdravo, učí hodiny Gravid Jogy individuálne len pre naše štúdio.

V predchádzajúcom zamestnaní sedávala 8-10 hodín denne za počítacom, čo spôsobilo únavu, skrátené svaly a bolesti chrbtice spojené s pracovným vypätím a stresom. Až pokým ju kamarátka nezobrala na lekciu jogy. Tam sa to všetko začalo.

Už prvá hodina ju presvedčila o tom, že joga zďaleka nie je len vynikajúce fyzické cvičenie a spôsob ako načerpať novú energiu, ale je to cesta ako spoznať seba samých, naučiť sa prijímať veci také aké sú a prežívať život naplno. Joga ju „dostala” úplne a doslova. Cvičila, objavovala rôzne štýly a druhy jogy a skúšala nájsť to pravé... Evka je typ človeka, ktorý má rad dynamiku, silu a výzvy a preto jej najviac k srdcu prirástla Vinyasa Flow Joga, ktorú začala cvičiť pod vedením Duncana Peaka, zakladateľa Power Living Yoga Australia v Sydney, kde v tom čase žila. Práve na Duncanových hodinách a seminároch si postupne uvedomila a pochopila, ako nás naše vlastné myšlienky, pocity a naprogramované vzorce vedia brzdiť v napredovaní a bránia nám v tom, aby sme v živote našli seba samých a naplnili svoj potenciál. V tom čase sa vzdala vtedajšej práce a vyštudovala trénerstvo na Australian Institute of Fitness. Pracovala ako trénerka a po návrate na Slovensko absolvovala učiteľský kurz jogy pod vedením Václava Krejčíka a ďalej prehlbovala svoje vedomosti v oblasti jogy na joga kongresoch, seminároch a workshopoch.

S Gravid Jogou sa prvý krát stretla počas svojho prvého tehotenstva pred viac ako šiestimi rokmi. Svoje tehotenstvo vníma ako jedno z najkrajších období svojho života. Vďaka joge bola i počas neho plná energie a sily, vyrovnaná a spokojná a bez akýchkoľvek obáv. Pôrod označuje za ten najúžasnejší zážitok v živote. Práve vďaka tomuto magickému okamihu v nej postupne rástol záujem pomáhať ženám v tom, aby si toto jedinečné obdobie vedeli užívať plnými dúškami, aby boli čo najlepšie pripravené na pôrod a vedeli ho vedome prežiť.

Pod vedením Dany Beierovej (Praha) absolvovala seminár Gravid Jogy a začala sa venovať tehotným ženám. Lekcie predpôrodnej jogy vedie tak, aby zahŕňali kombináciu posilňujúcich, dynamických asán s uvoľňujúcimi a relaxačnými pozíciami. Dôraz kladie na správne postavenie panvy a chrbtice, prácu s panvovým dnom, dychové cvičenia a hlbokú relaxáciu. Dych v spojení s pohybom nás dokáže dostať von z neustáleho kolobehu myšlienok a pomáha nám sústrediť sa na svoje telo, svoje vnútro, čo je veľmi dôležité aj v príprave na samotný pôrod. Strach a obavy častokrát bránia tomu, aby sa žena uvoľnila a vedela vedome precítiť svoje telo a plne mu dôverovala. Preto sa na Gravid Joge zameriavam z veľkej časti práve na dych.

Práca s tehotnými pôrodom vôbec nekončí. Mnohé mamičky, ktoré ocenili prínos Gravid jogy počas tehotenstva, následne sprevádza spolu s ich ratolesťami na hodinách Popôrodnej jogy.

Všetok svoj voľný čas a energiu momentálne venuje svojej rodine. 

 

Zacvičte si so mnou

 


Kontakt

Námestie slobody 13, Bratislava
+421 944 100 680
info@jogazdravo.sk
www.jogazdravo.sk
LTG