+421 948 303 353 info@jogazdravo.sk Prihlásenie
EN

Celý môj život je o aktívnom športe. V minulosti som sa na súťažnej úrovni venovala tenisu, pravidelne som cvičila aerobic a fitness. Moje prvé stretnutie s jogou bolo na hodine astangha jogy a bola som prekvapená ako ma joga pohltila. Na začiatku som mala voči joge predsudky, že je to nudné a pomalé cvičenie, ale veľmi rýchlo som zistila, že som sa mýlila. Mala som problémy s bolesťami chrbta z aktívneho športu a aj zo sedavého zamestnania, nakoľko ako právnička trávim veľa času v sede a práve joga mi účinne pomohla a eliminovala bolesti chrbta.

V roku 2016 som absolvovala pobyt na Sardínii a v roku 2017 na Srí Lanke, kde som pod vedením Katky Ježovicovej cvičila metódu Zdravý chrbát- Bloky®. Metóda cvikov je zostavená tak, že sa zameriava na zdravé držanie tela, otváranie hrudníka a predlžovanie chrbtice. Už po týždni cvičenia uvedenej metódy som cítila pozitívne zmeny nielen na mojom tele, ale aj pokoj v mysli. Vzhľadom na účinný koncept Metódy Zdravý chrbát-bloky®, ktorého priaznivé účinky mám vyskúšané sama na sebe, som sa bez najmenšieho zaváhania rozhodla pre kvalitné vzdelanie v Medical Yoga Institute a získanie certifikátu - inštruktora jogy v Metóde Zdravý chrbát-Bloky®.

Joga sa stala neoddeliteľnou súčasťou môjho života, pretože mi pomohla v živote prekonať náročnejšie životné obdobie. Každý z nás však potrebuje sám dospieť k tomu, čo je pre neho najlepšie a som presvedčená o tom, že aj prostredníctvom jogy je viac než možné objaviť svoju správnu cestu. Spomínaná metóda pre zdravý chrbát vie postupne uľaviť od bolestí chrbtice, pohybového aparátu ako celku, zlepšiť trávenie, problémy s nespavosťou, úspešne pôsobiť proti úzkostným stavom či depresiám. K dosiahnutiu takmer ideálneho stavu bez akejkoľvek bolesti a k získaniu rovnováhy tela a mysle, ku ktorému máme zámer sa pravidelným cvičením metódy dostať, dopomáhajú dychové techniky a meditácia s využitím čisto prírodných, organických esenciálnych olejov, ktoré počas hodiny aplikujem na dlaň, aby sa požadovaný efekt ešte zefektívnil. Pozitívny vplyv na naše zdravie pocítime na fyzickej, ako aj psychickej úrovni. Nemožno opomenúť nemenej podstatnú časť cvičenia, ktorá spočíva v zahrievaní chrbtice, bedrových a ramenných kĺbov, aby sme mohli v ďalšej časti cvičenia posilniť stred tela (core), ktorý je sídlom dôležitého energetického centra Solar Plexus ako aj sídlom trávenia. Pred relaxačnou/restoratívnou jogou sa budeme venovať posilneniu svalstva v oblasti chrbtice, ktoré často bývajú zdrojom bolestí a následne prechádzajú do ďalších častí tela. Preto budem pri výučbe využívať znalosti z kurzu v Medical Yoga Institute z odboru anatómie, aby sme sa naučili, s ktorými svalmi, v tej ktorej ásane pracujeme a taktiež, aký vplyv má joga na naše telo z fyziologického hľadiska. Joga nám pomáha regulovať sympatický a parasympatický nervový systém, pomáha telu uvoľniť sa a eliminovať stres.

Vždy, či je to doma alebo v zahraničí (Hawai, Thajsko, ...), vyhľadávam centrá jogy, aby som si zacvičila s rôznymi inštruktormi a spoznala ich spôsob výučby.
Pravidelné cvičenie jogy prináša nášmu telu obrovské benefity na všetkých úrovniach. Neustále sa vzdelávam a zúčastňujem sa odborných seminárov a workshopov, aby som bola pre Vás najlepším sprievodcom na ceste za spoznávaním svojho tela s prihliadnutím na správne prevedenie jednotlivých ásan.

Teším sa na každého z Vás, ktorí prídete na moju hodinu Zdravý chrbát-bloky® a tých, ktorí túžia urobiť niečo pre svoje telo, myseľ a dušu.
Budem sa tešiť každému Vášmu názoru, prípadne aj otázkam, ktoré budete mať po hodine nezodpovedané, aby som Vás spoznala a mohla vybrať na najbližšiu spoločnú hodinu takú tému (oblasť vzťahov, energie, nových začiatkov), ktorá Vás môže na Vašej životnej ceste posunúť vpred.
Namaste,

Zacvičte si so mnou


Naše novinky na dosah

Prihláste sa k odberu našich noviniek o výnimočných akciách v JOGA ZDRAVO.
Prihlásením k odberu súhlasím so spracovaním mojich osobných údajov.

Zadajte správnu emailovú adresu

Námestie slobody 13, Bratislava info@jogazdravo.sk +421 948 303 353