+421 948 303 353 info@jogazdravo.sk Prihlásenie
EN

Jóge som sa začala pred pár rokmi venovať z čisto pragmatických dôvodov – spevniť a  zoštíhliť svaly, zlepšiť držanie tela, chrbtice, ale v neposlednom rade, aby som motivovala aj ostatných, že dogmy: 

“Vraj jógové centrá sú plné štíhlych ľudí” už  dávno neplatia a sú omyl. Jóga je pre všetkých a pre každé telo!

Popravde? Mne sa prvá hodina jógy nepáčila, mala som pocit, že jógu cvičia “len nadľudia, čo až nenormálne skrúcajú svoje telo”.  Stačí však len vydržať, hľadať, skúšať. A potom to zrazu príde!  Mne jóga priniesla nový druh slobody, naučila ma byť vedomejšia v dychu, vnímať pohyb inak a mať z neho radosť, mať úctu k svojmu telu a nesúdiť ho - byť spokojná sama so sebou. Moja učiteľka a jóga samotná ma naučila, že „ona - jóga“ nerobí rozdiely medzi skúseným a neskúseným, slabším a silnejším, začiatočníkom či pokročilým. Jóga vytvára priestor pre nás všetkých a necvičíme ju len preto, aby sme sa v nej zlepšili, ale aby sme sa zlepšili aj vo svojom živote.

Som absolventkou akreditovaného kurzu Power jógy (Power Yoga Akademie, s.r.o.  – RYT 150 hod) u Mišky Hluchovej v Piešťanoch a celoživotná žiačka, Ninky Menkynovej. Zúčastňujem sa kurzov a  workshopy jógy, jógových pobytov doma alebo zahraničí, zameraných najmä na motiváciu, sebapoznávania  a flexibilitu svojho tela. Popri jóge som sa zamilovala a som vyznavač Ajurvédy, absolvovala som niekoľko jógovo- ajurvédskych pobytov na Srí Lanke.

V centre Joga zdravo vediem hodiny everyBODY jógy (Jóga pre každého), kde spolu s ľuďmi sa snažíme vytvoriť priestor “pre každé telo” a miznú slová ako “to sa nedá”, to neviem“, “to nezvládnem”, miesto, kde nie sú limity, ktoré si vytvárame hlavou čo naše telo dokáže a čo nie.

Na hodine, ktorá bude každá iná, budeme budovať silu, flexibilitu  a flow v rytme svojho dychu. Budeme sa sústrediť na dychové techniky a  správnosť prevedenia jednotlivých asán. Je to chvíľa, kde len spolu môžeme BYŤ a SKÚŠAŤ. Tak len príďte skúsiť to s nami.

A čo je na jóge najkrajšie? Tá “pravá” jóga nepotrebuje  ani dokonalú podložku, ani oblečenie,  ani dokonalé telo.  Stále vzniká chuť ísť ďalej, skúšať viac, lebo asány majú stále viac a viac, a viac pokračovaní.

Zacvičte si so mnou

 


Naše novinky na dosah

Prihláste sa k odberu našich noviniek o výnimočných akciách v JOGA ZDRAVO.
Prihlásením k odberu súhlasím so spracovaním mojich osobných údajov.

Zadajte správnu emailovú adresu

Trnavská cesta 41/A, Bratislava info@jogazdravo.sk +421 948 303 353