+421 910 331 364 info@jogazdravo.sk Prihlásenie
EN

Moja láska k joge sa rozvíjala postupne, v tej najťažšej životnej fáze, kedy zdravie zavelí telu jednoznačnú stopku. 

Ako energický a aktívny človek, neustále vyhľadávajúci nové výzvy som dostala od života lekciu, ktorá mi však bola príležitosťou zastaviť sa a začať nanovo. Prostredníctvom kombinácie jogy a psychosomatiky som na prekvapenie odborníkov stabilizovala svoje zdravie a začala so štúdiom obidvoch oblastí z pohľadu zdravia aj medicíny, s cieľom porozumieť ich vzájomným prepojeniam a vplyvu na náš organizmus. 

Nakoľko mám sama na sebe odskúšené, aká je psychika, emócie a ich vplyv na náše každodenné fungovanie nesmierne dôležité, svoje hodiny vediem v duchu posilnenia a natiahnutia jednotlivých problémových partií, vysvetlenie a zlepšenie správneho držania tela a zároveň sa zameriavam aj na stíšenie mysle a jej prepojenie s našim vnútrom.

Každá hodina má svoj zámer, ktorý sa prostredníctvom praktizovania jednotlivých ásan snažíme naplniť. Počas celej lekcie dbáme na anatomicky správne vedenie pohybov, v rámci ktorých sa zameriavame na detaily, precítenie tela, jeho hraníc, slabostí, ale aj jeho silných stránok. Všetky ásany majú vlastné špecifické účinky na pohybové ústrojenstvo a vnútorné orgány, no zároveň so sebou prinášajú aj hlbší zmysel, ktorý posilňuje a zosúlaďuje telo, myseľ a ducha. Vďaka prepojeniu tisíc rokov starého učenia jogínov s najnovšími poznatkami v oblasti anatómie, modernej medicíny a výskumov z oblastí psychosomatiky sa v konečnom dôsledku posúvame vpred ako jeden komplexný celok, nielen jeho jednotlivé časti.

Som presvedčená o tom, že naše vlastné myšlienky, pocity, emócie a naprogramované vzorce, ktoré si so sebou častokrát nesieme počas života ovplyvňujú kvalitu toho, ako prežívame každý jeden deň a zároveň vplývajú aj na stav a stabilitu nášho zdravia. V ľahkých obmenách sa preto spoločne naučíme ako praktizovať ásany prispôsobené pre každodenný život a vysvetlíme si, že priestorom pre našu vlastnú jógovú prax sa môže stať nielen na to určená yoga shala. Práve naopak, týmto miestom môže byť aj naša kuchyňa, kancelária, autobusová zástavka, či dokonca aj meetingova miestnosť, v ktorej možno občas potrebujeme utíšiť svoju myseľ, ukľudniť svoj dych a zjemniť nervozitu, ktorá nás zrazu ovládne.

 

Zacvičte si so mnou


Naše novinky na dosah

Prihláste sa k odberu našich noviniek o výnimočných akciách v JOGA ZDRAVO.
Prihlásením k odberu súhlasím so spracovaním mojich osobných údajov.

Zadajte správnu emailovú adresu

Námestie slobody 13, Bratislava info@jogazdravo.sk +421 910 331 364