+421 948 303 353 info@jogazdravo.sk Prihlásenie
EN

Rozprávať o joge, je ako rozprávať o hudbe. Slová nemôžu nahradiť zážitok. Žiadne články ani teórie nám nepomôžu ju vnímať a rozumieť jej. Treba ju zažiť.

 

Som vďačná, že ju môžem zažívať. Aktívny pohyb ma sprevádza celým životom a je mojou súčasťou. Úplne prirodzene som objavila aj jogu. Hľadala som niečo, čím môžem zlepšiť svoju imunitu a naštartovať svoje zdravie prirodzenou cestou. 

Našla som jogové video a začala skúšať. Od každodenného ranného cvičenia doma, som sa postupne odvážila vstúpiť do pražského štúdia a ochutnávala tajomstvo power jogy. Veď “skočiť” z aerobiku, fitness a zumby na podložku, sedieť nehybne so zatvorenými očami a dýchať, sa mi zdalo trošku “trápne”. To bola totiž moja predstava o joge.

A prišlo prekvapenie. Fyzicky náročné pozície so záverečným relaxom ma dostávali do zvlášnej hladiny pohody a harmónie. Moja zvedavosť a túžba pochopiť tento stav ma zaviedli na kurz inštruktora jogy, ktorý som absolvovala v Prahe s fyzioterapeutkou a učila sa používať svoje telo pri cvičení tak, aby som si neubližovala. Otvoril sa mi nový rozmer a začala som predcvičovať jogu zameranú na zdravý chrbát. Náhoda chcela aby som sa dozvedela o terapeutických účinkoch jogy a ja som sa stala lektorkou hormonálnej jogovej terapie pre ženy. Rada vás prevediem aj ashtanga jogou, v ktorej sa skrýva sila stredu nášho tela. Jej úžasné terapeutické účinky budú odmenou všetkým, ktorí ochutnajú a vydržia.

 

V koncepte Joga Zdravo sa spolu zameriame na stabilitu chrbtice a spevňovanie brušných svalov, ktoré spoločne tvoria pilier zdravého chrbta. A keďže zdravý chrbát začína zdravými chodidlami, budeme pracovať na sile, pohyblivosti a pružnosti celého tela, od chodidiel až po hlavu. Posilnenie a harmonizácia budú našim cieľom, aby sme ich dokázali preniesť z podložky do bežného života.

 

 

Zacvičte si so mnou


Naše novinky na dosah

Prihláste sa k odberu našich noviniek o výnimočných akciách v JOGA ZDRAVO.
Prihlásením k odberu súhlasím so spracovaním mojich osobných údajov.

Zadajte správnu emailovú adresu

Námestie slobody 13, Bratislava info@jogazdravo.sk +421 948 303 353