+421 948 303 353 info@jogazdravo.skPrihlásenie
EN

Pozývame Vás na  workshop Lenky Gargalovičovej, skvelej jogovej lektorky pôsobiacej dlhé roky v  zahraničí.

Iyengar joga je výnimočná tým, že kladie dôraz na individuálne potreby študentov, zmysel pre detail a precíznosť precvičovania pozícii.  Na lekciách sa využívajú jogové pomôcky- ako bloky, opasky, deky, stoličky a iné, ktoré slúžia na podporu a umožnenie dosiahnutia jednotlivých pozícii. Vďaka pomôckam si cvičenie môžu vychutnať  aj ľudia zotavujuci sa po zranení, menej ohybní alebo menej  fyzicky zdatní. 

Ovládanie tela je vstupnou bránou k ovládaniu mysle a v Iyengar joge rovnako platí, že telo a myseľ sú prepojené. V praxi to znamená, že Iyengar joga je zameraná na rozvíjanie koncentrácie, sily, flexibility a pohyblivosti tela a aj mysle.  Je to joga univerzálna, pre každého bez ohľadu na vek či fyzickú kondíciu.

Workshop bude venovaný precvičovaniu predklonových pozícii v stoji a v sede aktívnym, ale aj restoratívnym spôsobom. Život súčastnosti si od nás vyžaduje veľa,či už po fyzickej alebo mentálnej stránke.

Týmito pozíciami sa naťahuje stuhnutý chrbát, posťahované svalstvo nôh, avšak okrem toho podporuje sa trávenie, uvoľňujú sa bolesti hlavy a nespavosť.

Pozície v predklone pomáhajú odbúravať nakulminovaný stres a záťaž v tele a mysli. Pomáhajú nám nadobudnúť vnútorný pokoj, harmóniu a navodzujú pocit hlbokého kľudu. 

O Lenke Gargalovičovej:

S jogou sa Lenka po prvýkrát stretla počas pôsobenia v Anglicku v 2006 roku. Priviedla ju k nej snaha o udržanie fyzickej kondície a zdravia . Systematické, cielené a citlivé precvičovanie jogových  pozícii jej pomohlo vyhnúť sa operácii kolena, ktorá jej v dôsledku zranenia z lyžovačky hrozila pár rokov.

Joga a štúdium filozofie jogy sa veľmi rýchlo stali súčasťou jej každodenného života. Mala možnosť študovať v rôznych kútoch sveta, pod vedením tých  najkvalifikovanejších učiteľov. Absolvovala  3 mesačný pobyt v Indii,  mala  možnosť pracovať a študovať v Holandsku, Francúzsku,  Kodani, Viedni, a hlavne Kalifornii- s veľkými osobnosťami Iyengar Jogy ako sú Lois Steinberg, John Schumacher, Carrie Owerko, Carolyn Belko, Gitte Bechsgaard, Gloria Goldberg.

 V roku 2008 získala Certificat -  RYT 200 Ashtanga Joga v San Franciscu (Kalifornia,USA).

 O niečo neskôr v roku 2016  (Berkeley, Kalifornia, USA) sa oficiálne stala Certifikovanou Inštruktorkou Iyengar Jogy -CIYT -ako jedinou v Prešovskom kraji a jednou z veľmi mála na Slovensku.

10 rokov žila a pôsobila na Karibskom ostrove Svätá Lucia, kde sa Iyengar joge venovala naplno.

Toto všetko a ešte viac budete mať možnoť dozvedieť sa na workshope s Lenkou už v piatok 20.11. o 17:00 - 19:30

Prihlásiť sa na workshop

Z Lenkinej galérie

Storno podmienky:

5 dní pred workshopom 50%

3 dni pred workshopom 80%

1 deň pred workshopom 100%

 


Naše novinky na dosah

Prihláste sa k odberu našich noviniek o výnimočných akciách v JOGA ZDRAVO.
Prihlásením k odberu súhlasím so spracovaním mojich osobných údajov.

Zadajte správnu emailovú adresu

Trnavská cesta 41/A, Bratislava info@jogazdravo.sk +421 948 303 353