– 25.07.2017 – 3,5 minúty čítania

Aroma – touch, už samotný názov hovorí o tom, že ide o príjemné prepojenie vôní a dotyku. Autor techniky
 chiropraktik Dr. David K. Hill, v nej spojil svoje skúsenosti s esenciálnymi olejmi a vedomosti o ľudskom tele, aby priniesol svojim klientom zážitok z vôní trochu inak. Oleje testoval a vyberal dlhé mesiace, kým našiel tú správnu kombináciu ôsmych olejov, ktoré vám v tomto príspevku postupne všetky predstavím.

Technika je určená úplne všetkým, dospelým i deťom, mladým i starým, mužom i ženám. Účinkom Aromatouch (AT) je hlavne celkový oddych a relax, kedy uvoľníte stres a napätie z tela i mysle, ktoré sú spúšťačom mnohých ochorení a zároveň podporíte prirodzené funkcie orgánov.

 

 

 Oleje sú rozdelené do štyroch dvojíc, každá so špecifickými účinkami. 

 

 

  1. Uvoľnenie stresu a prepojenie

Balance – zmes rovnováhy a uzemnenia v sebe spája účinky smreku, ružového dreva, kadidla a vratiča. Podporuje uvoľnenie celého tela, prináša pocit pokoja a rovnováhy. Je vhodná pri emočných stavoch ako hnev, strach, smútok, premenlivé nálady, rôzne neurologické problémy, problémy s rovnováhou a pri strese.

Levanduľa – je známa svojimi hojivými účinkami pri poraneniach kože (popáleniny, bodnutie hmyzom, malé rezné rany, virážky ai.), no takisto je účinným prostriedkom pri nespavosti, zaháňa nepokoj a úzkosť, bolesti hlavy a migrény, spolu s citrónom a mätou priepornou pomáha pri potlačení príznakov sennej nádchy, pomáha pri sústredení a pri vysokom krvnom tlaku.

Na začiatku sa tieto dva oleje používajú na uzemnenie, upokojenie a prepojenie.

  1. Podpora imunity

Melaleuca (čajovník) – skvelý pomocník pri zápaloch kože, pôsobí antisepticky a antibakteriálne, pomáha ničiť parazity a plesne, pôsobí proti bolesti. Melaleucu možno pridať do sprchovacieho gélu, telových olejov alebo šampóna – pôsobí proti lupinám a rôznych iných kožných problémoch. Pri AT sa používa hlavne na potlačenie zápalov v tele.

On Guard – ochranná zmes obsahujúca esencie z divokého pomaranča, škorice a klinčeka, eukalyptu a rozmarína. Pomáha podporovať zdravú imunitu a prirodzenú antioxidačnú ochranu tela. Táto zmes je skvelým pomocníkom v domácnosti na čistenie povrchov a  prečistenie vzduchu. Pomáha tiež pri zápaloch ústnej dutiny a hrdla, a podobne ako čajovník pôsobí proti plesniam a baktériam.

  1. Potlačenie zápalových procesov v tele

Aromatouch – masážna zmes vytvorená špeciálne pre túto techniku. Jej hlavnou zložkou je cyprus, bazalka, grepfruit, majorán, mäta a levanduľa. Pomáha prekonať bolesti svalov a kĺbov, hlavy, krku, podporuje zdravú funkciu lymfatického systému a pomáha udržiavať zdravý krvný tlak.

Deep Blue – zmes na úľavu (od bolesti) v sebe spája silu gáfra, mäty priepornej, slamienky, libavky a modrého harmančeka je ideálna prvá pomoc pri bolestiach svalov, kĺbov, po tréningu alebo pri svalovici, je vhodná na modriny a opuchy.  Spolu so zmesou Aromatouch majú za úlohu bojovať proti zápalom v tele.

  1. Navodenie rovnováhy vnútorných orgánov

Divoký pomaranč – olej získaný z pomarančovej kôry má mnoho rôznych účinkov – dá sa užívať vnútorne na podporu trávenia, detoxikuje a čistí, pomáha pri problémoch s koncentráciou a úzkostných stavoch či nervozite, dodáva energiu a zlepšuje náladu.

Mäta prieporná – ďalší skvelý olej na podporu trávenia, sviežeho dychu a ochladenia v letnom období alebo pri horúčke. Pomáha regulovať chute na sladké a je súčasťou zmesi proti alergiám. Spolu s divokým pomarančom sa v technike AT používajú na záverečné “nakopnutie” energie a podporu rovnováhy orgánov.

Ak máte problém fyzicky sa uvoľniť a mentálne vypnúť, potom je táto technika stvorená pre Vás.

Kúpiť Aromatouch