Existuje veľa rôznych predpôrodných kurzov a príprav na pôrod, kde sa ženy dozvedia neskutočné množstvo informácií o priebehu tehotenstva, samotného pôrodu, výbere nemocnice či pôrodníka, rôzne rady ako sa na pôrod pripraviť, s čím počítať, čo očakávať.

Veľakrát však počujeme od žien po pôrode, ako hovoria, že sa celé tehotenstvo zameriavali len na samotný pôrod, a to čo príde po ňom, vôbec neriešili. Veľakrát ich tie situácie, ktoré nastali či už v nemocnici, alebo po príchode domov prekvapili, zaskočili a ženy nevedeli ako ich zvládať, alebo na koho sa obrátiť. 

Preto si myslíme, že je dobré sa so ženami rozprávať už počas tehotenstva aj o tom, čo ich čaká po pôrode, či už v nemocnici alebo po príchode z pôrodnice domov. Prípravu na tehotenstvo a pôrod v Joga Zdravo plánujeme preto orientovať nielen na témy týkajúce sa tehotenstva a pôrodu, ale aj na to, čo môžu ženy očakávať po pôrode a príchode domov z pôrodnice. Predovšetkým na to, ako sa na tieto situácie čo najlepšie pripraviť.

Jedným z najčastejších problémov, s ktorým sa stretávame u žien je problém s dojčením. Veľa žien dojčiť chce, ale len málo z nich to zvláda bez väčších či menších ťažkostí. Mnohokrát je to len z dôvodu nesprávneho “štartu”, nedostatku základných informácií, nedostatočnej podpory okolia. Ženy môžu prekvapiť rôzne situácie, od neprisávajúceho sa bábätka, nadmernej tvorby mlieka, bolestí spojených s kojením, únava a pod. V takýchto prípadoch ženy zvyčajne vyhľadajú pomoc laktačnej poradkyne, ktorá im pomôže problém odstrániť.

Je dobré o týchto situáciách vedieť a snažiť sa im čo najviac predchádzať. Preto aj jednou z tém, o ktorej sa na stretnutiach budeme rozprávať, je téma dojčenia a čo je dobré vedieť o dojčení ešte pred pôrodom.

V dnešnej dobe sa veľa hovorí o bondingu. Čo to je, prečo je to dôležité z pohľadu ženy a bábätka, alebo ako ho zabezpečiť, to je ďalšou témou, ktorá ženy zaujíma. Často kladená otázka je partner pri pôrode. Jednou z tém bude aj diskusia o tom, ako môže byť partner pri pôrode nápomocný alebo v opačnom prípade, kedy ho tam radšej nebrať. Povieme si aj o pôrode s dulou, čo je náplňou jej práce, aké má kompetencie a kedy a prečo rodiť s dulou.

Rada sa s vami podelím aj o skúsenosti s aromaterapiou pri pôrode, s použitím esenciálnych olejov na zmiernenie bolesti pri pôrode, na uvoľnenie stresu či vypätia alebo navodenie príjemnej atmosféry na sále.
Je mnoho ďalších tém, o ktorých sa budeme rozprávať, poradenstvá chceme prispôsobiť tak, aby bolo dosť priestoru na diskusiu a prípadné ďalšie otázky od žien podľa toho, čo vás bude zaujímať.

Zacvičte si so mnou

Zdielať:

Ďalšie Novinky

NAŠE HARMONICKÉ PRIESTORY

NAŠE HARMONICKÉ PRIESTORY

Navnímajte spoločne výnimočnosť našich priestorov, ktoré sme od začiatku dizajnovali tak, aby ste mohli v momente ked k nám vstúpite zabudnúť na všetky starosti, dopriať si relax a urobiť niečo pre seba...

Pridaj sa do nášho tímu na recepciu

Pridaj sa do nášho tímu na recepciu

Hľadáme šikovnú recepčnú s výborným prozákazníckym prístupom a s nadšením pre jogu.

Aromatouch® – Povznášajúci dotyk vôní

Aromatouch® – Povznášajúci dotyk vôní

Dokonalý reset hlavy a hĺbková relaxácia tela.

Joga v tehotenstve - Malý sprievodca od Kattivatrends

Joga v tehotenstve - Malý sprievodca od Kattivatrends

Pozrite si nový članok v blogu Katky Jakeš "Malý sprievodca ženskými cvičeniami pre každú aktívnu tehuľku"

Ako cvičiť v tehotenstve - cvičte.sk

Ako cvičiť v tehotenstve - cvičte.sk

Prečítajte si, ako sa dá cvičiť aj počas tehotestva, zostať fit a pripraviť sa na pôrod s JOGA ZDRAVO. Viac Vám prezradí naša Evka Staroň.....

Čo všetko viete o vlastnej chrbtici?

Čo všetko viete o vlastnej chrbtici?

Chrbtica ako kanál nášho života – jej význam, funkcie a dysfunkcie.  

Končíme a je nám to lúto....

Končíme a je nám to lúto....

Veľmi nás to mrzí, chceme sa zachovať zodpovedne voči každému z Vás....

Limitovaný kurz gravid jogy

Limitovaný kurz gravid jogy

Štartujeme limitovanú tématicku sériu hodín gravid jogy ako uzavretý kurz pre Vás. Porzite si čo na na Vás čaká...

Roll & Release - Celosvetový hit starostlivosti o telo

Roll & Release - Celosvetový hit starostlivosti o telo

Technika samo-masáže a uvoľnenia “spúšťacích bodov”. Celosvetový hit starostlivosti o pohybový aparát môžete zažiť u nás v JOGA ZDRAVO.

SPRÁVNA VOĽBA JOGY PRE VÁS

SPRÁVNA VOĽBA JOGY PRE VÁS

Vyskúšajte štýl jogy, ktorý je vám najbližší. Ponuku hodín v rozvrhu stále spestrujeme. 

SOUND HEALING - Liečivá sila hudby

SOUND HEALING - Liečivá sila hudby

Doprajte si wellness liečivej hudby terapeutických nástrojov na všetkých úrovniach bytia.

NOVÉ ČLENSTVO PRINÁŠA SÚŤAŽ O SUPER CENY

NOVÉ ČLENSTVO PRINÁŠA SÚŤAŽ O SUPER CENY

Zapojte sa do novej súťaže s JOGA ZDRAVO a hrajte o namakané jogové pomôcky.

Začínate s jógou? Urobte to správne…

Začínate s jógou? Urobte to správne…

Každý, kto jogu skúsil vie, že vybrať si z množstva druhov a odhadnúť náročnosť, tak aby bola jogová prax príjemná a predovšetkým bezpečná, nie je ľahké. Úvodná konzultácia vám môže túto cestu uľahčiť. Ako? Presvedčte sa v článku. 

Najlepšia joga v Bratislave by Refresher.sk

Najlepšia joga v Bratislave by Refresher.sk

Sme radi keď naša práca je odmenená nezávislím prieskumom, v ktorom sme TOP...

Príbeh zo Srí Lanky - Joga a Ayurveda

Príbeh zo Srí Lanky - Joga a Ayurveda

Katka Ježovicová hovorí o prepojení jogy a Ayurvedy. 

Naše novinky na dosah

Prihláste sa k odberu našich noviniek o výnimočných akciách v JOGA ZDRAVO.

Zadajte správnu emailovú adresu

Máte otázky?

Napíšte nám

Neváhajte a pošlite nám akékoľvek otázky. Radi na ne odpovieme.

Vyplnte toto políčko
Vyplnte toto políčko
Vyplnte toto políčko
Chyba vloženia súboru: - Súbor je veľký (MB) max. {{f.$errorParam}}
Pracujem...
Pracujem...
Adresa

Trnavská cesta 41/A, 831 04 Bratislava

Navigovať
Telefónne číslo +421 948 303 353
Emailová adresa info@jogazdravo.sk
Otváracie hodiny štúdia

Po-Štv07:00 - 20:00
Piatok 07:00 - 12:00
Sobota 09:00 - 12:00
Nedeľa 09:00 - 12:00
18:00 - 20:00