+421 948 303 353 info@jogazdravo.sk Prihlásenie
EN

Existuje veľa rôznych predpôrodnych kurzov a príprav na pôrod, kde sa ženy dozvedia neskutočné množstvo informácií o priebehu tehotenstva, samotného pôrodu, výbere nemocnice či pôrodníka, rôzne rady ako sa na pôrod pripraviť, s čím počítať, čo očakávať.

Veľakrát však počujeme od žien po pôrode, ako hovoria, že sa celé tehotenstvo zameriavali len na samotny pôrod, a to čo príde po ňom, vôbec neriešili. Veľakrát ich tie situácie, ktoré nastali či už v nemocnici, alebo po príchode domov prekvapili, zaskočili a ženy nevedeli ako ich zvládať alebo na koho sa obrátiť. 

Preto si myslíme, že je dobré sa so ženami rozprávať už počas tehotenstva aj o tom, čo ich čaká po pôrode, či už v nemocnici alebo po príchode z pôrodnice domov. Prípravu na tehotenstvo a pôrod v Joga Zdravo plánujeme preto orientovať nielen na témy týkajúce sa tehotenstva a pôrodu, ale aj na to, čo môžu ženy očakávať po pôrode a príchode domov z pôrodnice. Predovšetkým na to, ako sa na tieto situácie čo najlepšie pripraviť.

Jedným z najčastejších problémov, s ktorým sa stretávame u žien je problém s dojčením. Veľa žien dojčiť chce, ale len málo z nich to zvláda bez väčších či menších ťažkostí. Mnohokrát je to len z dôvodu nesprávneho “štartu”, nedostatku základných informácií, nedostatočnej podpory okolia. Ženy môžu prekvapiť rôzne situácie, od neprisávajúceho sa bábätka, nadmernej tvorby mlieka, bolestí spojených s kojením, únava a pod. V takýchto prípadoch ženy zvyčajne vyhľadajú pomoc laktačnej poradkyne, ktorá im pomôže problém odstrániť.

Je dobré o týchto situáciách vedieť a snažiť sa im čo najviac predchádzať. Preto aj jednou z tém, o ktorej sa na stretnutiach budeme rozprávať, je téma dojčenia a čo je dobré vedieť o dojčení ešte pred pôrodom.

V dnešnej dobe sa veľa hovorí o bondingu. Čo to je, prečo je to dôležité z pohľadu ženy a bábätka, alebo ako ho zabezpečiť, to je ďalšou témou, ktorá ženy zaujíma. Často kladená otázka je partner pri pôrode. Jednou z tém bude aj diskusia o tom, ako môže byť partner pri pôrode nápomocný alebo v opačnom prípade, kedy ho tam radšej nebrať. Povieme si aj o pôrode s dulou, čo je náplňou jej práce, aké má kompetencie a kedy a prečo rodiť s dulou.

Rada sa s vami podelím aj o skúsenosti s aromaterapiou pri pôrode, s použitím esenciálnych olejov na zmiernenie bolesti pri pôrode, na uvoľnenie stresu či vypätia alebo navodenie príjemnej atmosféry na sále.
Je mnoho ďalších tém, o ktorých sa budeme rozprávať, poradenstvá chceme prispôsobiť tak, aby bolo dosť priestoru na diskusiu a prípadné ďalšie otázky od žien podľa toho, čo vás bude zaujímať.

Text: Eva Staroň

Zacvičte si so mnou


Naše novinky na dosah

Prihláste sa k odberu našich noviniek o výnimočných akciách v JOGA ZDRAVO.
Prihlásením k odberu súhlasím so spracovaním mojich osobných údajov.

Zadajte správnu emailovú adresu

Námestie slobody 13, Bratislava info@jogazdravo.sk +421 948 303 353