+421 948 303 353 info@jogazdravo.sk Prihlásenie
EN

Ohnivé, plodné a slnečné leto onedlho končí. To v mnohých z nás vzbudzuje smútok, zakorenený možno ešte z detstva, kedy to znamenalo hlavne návrat do školy a koniec dlhých bezstarostných dní. Ako každý dobrý koniec aj tento so sebou prináša nový začiatok babieho leta a neskôr jesene.

Z pohľadu čínskej medicíny, sa leto nesie v podobe elementu Ohňa – dlhé a horúce dni, dozrievanie plodov, naša túžba chodiť viac von, cestovať, spoznávať a zažívať nové, to všetko sa onedlho začne preklápať do elementu Zeme. Ako to ovplyvní naše prežívanie na fyzickej a emočnej úrovni? To sa dozviete na blížiacom sa workshope.

Element Zeme v našom tele predstavujú orgány Žalúdka a Sleziny, ktoré okrem svojich funkcií známych zo západnej medicíny, skrývajú zaujímavé prepojenie na náš emočný a psychický život.

Yin joga je štýl jogy spájajúci Hatha jogu a vedomosti o meridiánoch podľa Čínskej tradície, vďaka čomu si vieme svoju prax nastaviť tak, aby prospievala konkrétnym orgánom a ročnému obdobiu. Yin joga v nás podporuje a rozvíja schopnosť uvedomiť si napätie v tele a mysli a postupne ho uvoľňovať. Svojou pomalosťou a mäkkosťou nám sprostredkuváva fyzické prežitie kvalít, ako je trpezlivosť, odovzdanosť, všímavosť voči myšlienkam a emóciám a schopnosť ich transformovať. Schopnosť len tak byť, pasívne, o nič sa nesnažiť, nechávať všetko plynúť a hlavne, byť s tým OK. Prijímať realitu so všetkým čo prináša a neklásť odpor (alebo si ho aspoň začať viac všímať).

 

NA WORKSHOPE SA DOZVIETE O:

  • Účinkoch Yin jogy na fyzické telo (spojivové tkanivá v tele a meridiány)

  • Účinkoch Yin jogy na psychiku a emočné prežívanie

  • Elemente Zeme v čínskej medicíne (slezina a žalúdok)

  • Teórii pozícií zameraných na žalúdok a slezinu

  • Samotnej praxi

Jednotlivé témy sú skutočne obsiahle a vzhľadom na obmedzený čas si ich prejdeme v skratke ale verím, že zmysluplne pre vás tak, aby sme mali aspoň 75-90 min na samotné cvičenie.

 

Kedy: v piatok 27.09.2019
Trvanie: 3 hodiny, 17:00 - 20:00
Kde: Joga zdravo, Nám. slobody 13, Bratislava
Cena: 30 EUR
Lektorka: Eva Mamrillová
 
 
STORNO PODMIENKY:
5 dní pred workshopom 50%
3 dni pred workshopom 80%
1 deň pred workshopom 100%

Teší sa na vás


Naše novinky na dosah

Prihláste sa k odberu našich noviniek o výnimočných akciách v JOGA ZDRAVO.
Prihlásením k odberu súhlasím so spracovaním mojich osobných údajov.

Zadajte správnu emailovú adresu

Námestie slobody 13, Bratislava info@jogazdravo.sk +421 948 303 353