Technika Aromatouch®, ako naznačuje jej názov, v sebe spája dva z najsilnejších zmyslov, a to čuch a dotyk. Ide o jednoduchú, ale veľmi účinnú metódu, ako si užiť účinky čisto prírodných esenciálnych olejov vysokej kvality. Nehľadiac na to, či si ju užijete v pohodlí domova od blízkej osoby alebo od profesionálneho terapeuta a odborníka na oleje, technika prináša účinky, ktoré ocení každý, komu záleží na svojom zdraví.

Čuch

Možno sa Vám stalo, že ste zacítili nejakú špecifickú vôňu a v momente ste sa v spomienkach preniesli na dovolenku či do detstva, alebo k inej spomienke. To preto, že čuchové ústrojenstvo je priamo napojené na emočné centrum v našom mozgu, limbický systém. Čuchová guľa je jedinou nervovou štruktúrou priamo spojenou s predným mozgom, ktorý odvádza impulzy do amygdaly a priamo vplýva na našu náladu, emócie a pamäť. Naše telo disponuje až viac ako 400 rôznymi čuchovými receptormi, ktoré spoločne dokážu rozoznať veľké množstvo rôznych vôní a pachov s veľkou presnosťou. A aj vďaka tomuto, majú esenciálne oleje nesmiernu silu, keďže priamo vplývajú na to, ako sa cítime a ako prežívame jednotlivé situácie a zážitky.

Dotyk

Druhým zmyslom, ktorý nemožno v technike Aromatouch opomenúť, je dotyk. Komunikácia cez dotyk je prvým druhom komunikácie, ktorý sa začína rozvíjať ešte v maternici a tiež po pôrode, ešte pred tým, ako sa medzi dieťaťom a rodičom rozvinie verbálna komunikácia. Vedci takisto vyskúmali, že skrz dotyk dokážeme komunikovať rôzne emócie rovnako dobre, ako cez slová či mimiku. Dotyk takisto uvoľňuje hormón oxytocín, ktorý sa považuje za hormón šťastia a dobrej nálady. Tiež prispieva k zdraviu nášho srdca, keďže ho chráni pred negatívnym dopadom stresu.

Hĺbková relaxácia tela a dokonalý reset hlavy - to je účinok techniky Aromatouch®.

Aromatouch® je klinická aplikácia Certifikovaných čistých esenciálnych olejov terapeutickej triedy (CPTG) značky DoTerra na chrbticu, chodidlá a dlane.

Používa sa osem starostlivo vybraných olejov, ktoré sa jeden po druhom aplikujú pozdĺž chrbtice odspodu hore. Následne je každý olej presne stanovenými pohybmi rozotieraný po celom chrbte. Dva z nich sa aplikujú na chodidlá tak, aby sa účinok olejov zintenzívnil a prenikli do celého systému. Je treba podotknúť, že nejde o masáž, pri ktorej by sa mechanicky uvoľňovali svaly či naprávalo telo. Je to technika zameraná na prácu s nervovým systémom, ktorého upokojenie má blahodárny vplyv na zdravie fyzické i psychické.

 

Osem olejov techniky Aromatouch®:

 • Balance 

Uzemňujúca zmes obsahuje smrek, gáfrovník lekársky, vratič, kadidlo a rumanček kamilkový. Touto zmesou celú procedúru začíname, kvôli jej uzemňujúcim a upokojúcim účinkom. Môže sa používať na dlane či chodidlá aj pre detičky, ktoré sa ešte len učia chodiť. Dodáva nám pocit väčšieho kontaktu so zemou, čím nás vylaďuje a upokojuje.

 • Levanduľa

Je už po stáročia známa svojimi priaznivými účinkami na nervový systém, ale tiež pokožku. Či už je pokožka podráždená od slnka, hmyzu alebo sa objavia vyrážky či drobné poranenia, levanduľa dané miesto vyčistí a podporí hojenie. Považuje sa tiež za olej komunikácie.

 • Melaleuca 

Poznáme ho pod tiež pod názvom Tea Tree (čajovník). Storočia ho používali domorodí obyvatelia Austrálie – na podporu dýchania a tiež pri hojení rán. Má chladivý a čistiaci účinok. Pôsobí antisepticky a protizápalovo a tiež je skvelým pomocníkom v domácnosti, pretože eliminuje patógeny.

 • On Guard

Zmes na podporu imunity obsahuje škoricu, klinčeky, eukalyptus, rozmarín a divoký pomaranč. Zmes má priehrievajúci účinok, takisto pôsobí antibakteriálne a protizápalovo. Je vhodná pri zápaloch hrdla či nastupujúcej nádche a prechladnutiu alebo ako prevencia proti chorobe v zimnom období. Je vhodná na ošetrenie zapálených či boľavých ďasien (paradentóza alebo po vytrhnutí zuba).

 • Aromatouch

Masážna zmes obsahuje cypruštek, mätu priepornú, majorán, bazalku, grepfruit a levanduľu. Zmes, ktorá svojim obsahom pomáha uvoľniť napätie zo svalov a tiež zmierňuje úzkostné stavy a vyčerpanosť.

 • Deep Blue

Zmes olejov na svaly a kosti obsahuje libavku, gáfor, mätu, modrý harmanček, slamienku a osmant. Zmierňuje bolesti svalov a kĺbov, pôsobí chladivo a zároveň zahrievajúco, čím podporí proces liečenia a uvoľnenie spazmov. Je protizápalový.

 • Peppermint 

Kto by nepoznal mätu priepornú. Priaznivo pôsobí na dýchacie a tráviace ústrojenstvo a pôsobí ochladzujúco.  V Aromatouch sa používa na nastolenie hemoostázy, alebo harmónie vnútorných orgánov. 

 • Wild Orange 

Divoký pomaranč, už jeho názov naznačuje jeho povzbudzujúci účinok, keďže pôsobí stimulujúco a očisťujúco a tiež podporuje imunitu. Môže sa používať aj ako čistidlo v domácnosti.

K výberu olejov ešte upresníme, že je možné použiť aj iné oleje, ak si to stav človeka vyžaduje. Samozrejme, by malo ísť o oleje, ktoré môžu prísť do kontaktu s pokožkou napr. zmes Air (zmes podporujúca dýchacie ústrojenstvo), Eucalyptus, Frankinsence (Kadidlo), Clary Sage (Šalvia) a mnohé ďalšie.

Na čo je technika Aromatouch®  zameraná?  

Stres, ako jedna z najčastejších príčin vzniku rôznych ťažkostí a ochorení je v dnešnej dobe súčasťou života väčšiny populácie.

 • Uvoľňuje stres z celého systému,
 • Naštartuje imunitu a detoxikáciu tela,
 • Potláča zápalové procesy v tele,
 • Navodzuje harmóniu vnútorných orgánov (homeostázu)
 • Uvoľňuje svaly, obnovuje ich činnosť a zlepšuje cirkuláciu krvi.

Ako Aromatouch® funguje?

Kinetická energia olejov vibruje na frekvenciách, ktoré obnovujú slabšie systémy tela a dostávajú ich do rovnováhy. Oleje precízne vyberal a testoval zakladateľ techniky, Dr. David Hill, chiropraktik s dlhoročnými skúsenosťami, ktorý v tejto technike spojil svoje vedomosti zo západnej i východnej medicíny so silou esenciálnych olejov.

 

Kto môže Aromatouch® absolvovať?

Každý, kto chce:

 • Mať viac energie
 • Eliminovať stres a napätie
 • Naštartovať imunitu
 • Potlačiť zápalové procesy v tele
 • Mať lepšiu náladu
 • Vnímať okolitý svet jasnejšie a ostrejšie
 • Dokonale uvoľniť svaly a obnoviť ich činnosť
 • Rozprúdiť cirkuláciu krvi

 

Túto techniku môže podstúpiť každý – dospelý i dieťa (množstvo esenciálnych olejov sa tomu samozrejme prispôsobí).

Ak hľadáte spôsob, ako sa dobre uvoľniť a silové masáže Vám nevyhovujú, táto technika je pre vás. Sila olejov je subtílna, ale za to účinnejšia.

Ak by ste si radi túto techniku vyskúšali alebo ju venovali niekomu ako darček, navštívte náš e-shop. 

Odporúčanie: Po Aromatouch® je treba piť dostatočné množstvo tekutín, vzhľadom na naštartovanie detoxikácie tela. Je vhodné vyhnúť sa kofeínu a alkoholu aspoň 24 hodín po aplikácii. 

V našom centre si môžete AromaTouch techniku dopriať hneď u troch z našich lektoriek: Katka Ježovicová, Eva Mamrillová a Julka Geržová.

 

Zdielať:
Kategórie
Novinky

Naše novinky na dosah

Prihláste sa k odberu našich noviniek o výnimočných akciách v JOGA ZDRAVO.

Zadajte správnu emailovú adresu

Máte otázky?

Napíšte nám

Neváhajte a pošlite nám akékoľvek otázky. Radi na ne odpovieme.

Vyplnte toto políčko
Vyplnte toto políčko
Vyplnte toto políčko
Chyba vloženia súboru: - Súbor je veľký (MB) max. {{f.$errorParam}}
Pracujem...
Pracujem...
Adresa

Trnavská cesta 41/A, 831 04 Bratislava

Navigovať
Telefónne číslo +421 948 303 353
Emailová adresa info@jogazdravo.sk
Otváracie hodiny štúdia

Po-Štv07:00 - 20:00
Piatok 07:00 - 12:00
Sobota 09:00 - 12:00
Nedeľa 09:00 - 12:00
18:00 - 20:00