+421 948 303 353 info@jogazdravo.sk Prihlásenie
EN

Do nášho rozvrhu pribudli nové 30-minútové lekcie s názvom High Intensity Yoga, ktoré vedie naša lektorka Miška Kajzrová. Sú to lekcie spájajúce jogu a typ cvičenia HIIT (High Intenstive Interval Training), vysoko intenzívne intervalové cvičenie, ktoré pomáha spaľovať tuk a rysovať postavu.

HIIT je vysoko efektívne

Možno sa pýtate, prečo na rozdiel od iných lekcií, táto trvá len 30 minút. Nebolo by lepšie cvičiť dlhšie, a tak schudnúť viac? Nie je to nutné! HIIT cvičenie je nadizajnové tak, že síce sa vám zdá, že počas 30 minút nespálite príliš veľa kalórií, ale naštartuje to vo vašom tele procesy, ktoré prebiehajú ešte dlho po cvičení a kalórie budete spaľovať postupne. Intenzívne 30-minútové cvičenie môže nahradiť a priniesť benefity iného 90-minútového cvičenia, preto ho ocenia aj tí, ktorých pokusy o cvičenie zlyhávajú na tom, že nemajú čas. 30 minút denne bežne strávime na sociálnych sieťach skrolovaním nezmyslov, teraz ich môžeme využiť na niečo naozaj užitočné a prospešné!

Buduje fyzickú aj psychickú silu a odolnosť!

Ďalší benefit tohto cvičenia je, že je veľmi náročné. Pýtate sa, ako toto môžeme nazvať benefitom? Ak sa chceme posúvať a niekam napredovať, musíme objaviť svoje slabiny a zapracovať na nich. To však nie je takmer nikdy príjemné, ba dokonca býva vcelku nepríjemné a náročné, a to nie len fyzicky, ale aj psychicky. Nikto z nás sa necíti dobre, keď musí robiť niečo, čo mu nejde. Ale je to normálna súčasť učenia sa čohokoľvek nového. Progres sa tak deje na oboch frontoch, fyzickom i psychickom.  

Komplexné cvičenie

V neposlednom rade HIIT cvičenie úžasne dopĺňa iné typy cvičenia a jogy. Zatiaľ čo vo väčšine štýlov jogy aktivujeme a posilňujeme pomalé svalové vlákna, ktoré majú na starosti výdrž, pri tomto dynamickom cvičení, sa nielenže dobre zapotíme, ale tiež sme nútení zapájať rýchle svalové vlákna, ktoré majú na starosti výbušnosť a rýchlosť. 

Zdravšie srdce

Pri HIIT cvičení sa dostávame do anaeróbneho dýchania, to znamená, že veľa krát lapáme po dychu a máme pocit, že nám srdce vyskočí z hrude. To preto, že naše telo sa nestíha dostatočne okysličiť a ako energiu spotrebúva glykogén zo svalov. Do tohto stavu sa však málokto z nás dokáže dostať sám. Preto máme trénerov alebo chodíme na skupinové cvičenie, ktoré nás motivuje k vyšším výkonom. A práve takto dokážeme zvýšiť výkonnosť a posilniť svoje srdce. (Ak už máte vzniknuté srdcové problémy, alebo ste ich v minulosti mali, je nutné poradiť sa s lekárom).

Nepotrebujete žiadne vybavenie

Kardio si väčšinou predstavujeme ako bicyklovanie, beh, skákanie cez švihadlo alebo veslovanie. A to všetko je úžasným HIIT tréningom. Avšak zvýšiť srdcovú frekvenciu a dobre sa spotiť vieme aj bez použitia akéhokoľvek náradia a len za pomoci vlastného tela.

HIIT je zaručená svalovica!

Keďže počas cvičenia HIIT ideme na doraz svojich síl a možností, svalovica je takmer vždy zaručená. Dá sa však zmierniť, ak sa o seba po cvičení dobre postaráme strečingom a vhodnou stravou. Po takom tréningu je treba doplniť glykogén a aminokyseliny na obnovu energie a svalových vláken, ktoré sa pri cvičení poškodia, čo sa prejavuje v podobe svalovice. Nebojte sa, toto poškodenie svalových vláken, nie je nič nebezpečné, ale naopak, pre rast a spevnenie svalov je nevyhnutné!

Pridajte sa už tento piatok na workshop s Miškou Kajzrovou a dozviete sa omnoho viac o tomto štýle cvičenia a jogy, ktoré vás posunie vpred. Miška Vám tiež prezradí, ako sa po takomto cvičení o seba postarať a čo jesť, aby ste zmiernili svalovicu.

 

Toto všetko a ešte viac budete mať možnoť dozvedieť sa na OnLine workshope s Miškou Kajzrovou už 17.4. o 19:00.

Ako na to?

1. Najprv si zakúp OnLine Workshop 

Kúpiť OnLine WORKSHOP s Miškou

2. Prihlás sa na konkrétny workshop cez náš Rozvrh

Prihlásiť sa na Workshop s Miškou

 

 


Naše novinky na dosah

Prihláste sa k odberu našich noviniek o výnimočných akciách v JOGA ZDRAVO.
Prihlásením k odberu súhlasím so spracovaním mojich osobných údajov.

Zadajte správnu emailovú adresu

Námestie slobody 13, Bratislava info@jogazdravo.sk +421 948 303 353