Čo je Sound Healing?

Sound Healing je staroveká metóda samo-liečenia, ktorá sa stáva opäť modernou! Podobne ako joga, sound healing je nástroj/metóda, vďaka ktorej dokážeme aktivovať samo-liečiaci proces v našom tele. Technika liečenia opradená tajomstvami antických liečiteľov a filozofov zavítala aj k nám, do JOGA ZDRAVO. V starovekom Grécku sa hudba používala ako terapia. Samotné slovo "terapia" pochádza z gréckeho therapia, čo znamená "slúžiť alebo pomáhať v medicíne". Grécki lekári kedysi používali flauty, lýry a cittery ako nástroje medicíny. Pomocou vibrácií hudobných nástrojov dokázali podporiť trávenie, navodiť spánok a liečiť duševné poruchy. Aristoteles vo svojej slávnej knihe "De Anima" napísal, že zvuk flauty môže vzbudiť silné emócie a očistiť dušu. Určite ste už počuli vetu "Hudba je najlepším liekom" a pravdepodobne ste aj zažili, že ste sa vďaka hudbe cítili silnejšími, energickejšími alebo aj oddýchnutí. 

Čo musíte vedieť o sound healingu?

  Naše telá a myseľ reagujú veľmi odlišne na nepríjemný zvuk zbíjačky a pokojné zurčanie potoka. Či už to naša vedomá myseľ vníma alebo nie, naše telá sa dokážu naľadiť na vibráciu týchto zvukov, pričom vedia kedy by sme sa mali nabiť energiou alebo spomaliť. Hudba je prirodzenou súčasťou kolobehu života, založená na harmónii a rytme, rovnako ako ľudský život. Deň a noc, svetlo a tma, sezónne zmeny, pasívny a aktívny život ako aj všetky ostatné fyziologické a biologické funkcie sú rytmické. Spánok, jedenie, menštruačný cyklus, chôdza, rozprávanie a ďaľšie funkcie života, ak nie všetky sú rytmické. Nádych, výdych a tlkot srdca sú hudbou nášho organizmu. Zvuk predstavuje vibráciu a neviditeľnú energiu, ktorá sa ľudským vnímaním a počúvaním dokáže dostať hlboko do bunkových štruktúr. Naše telá a myseľ reagujú na zvuk aj keď niektoré frekvencie nepočujeme. Naše bunky absorbujú zvukové vlny a vibrácie, ale taktiež ich vydávajú. Zvuk sa od pradávna prirovnával k živinám, ktoré nabíjajú, alebo uvoľňujú náš mozog a nervový systém. Sound Healing - terapeutická metóda, ktorá aktivuje samo-liečiaci proces v tele pôsobí na všetkých úrovňiach nášho bytia: emocionálnej, mentálnej, fyzickej aj duševnej. Terapeutické zvuky odbúravajú emočné i mentálne bloky a navodia harmonický stav bytia.

  Benefity soundhealingu:

  • Počas relaxácie vnímame frekvenčné vlnenie podobne ako v alfa hladine.
  • Pri navodení hladiny alfa sa ľudský mozog stane prístupnejší, dochádza k rýchlejšiemu dosiahnutiu meditatívneho stavu, upokojeniu, a následnej hĺbkovej regenerácii po fyzickej aj duševnej stránke.
  • Dochádza k samoliečiacemu procesu v našom tele.

  Kde sa môžem na Sound Healing prihlásiť?

  V Januári 2022 pokračujeme so sériou workshopov SOUND HEALING HO´ OPONOPONO piatky o 18:00.

  Viac o tejto špecifickej edícii terapie zvukom sa môžete dočítať TU

  Starobylú techniku liečenia zvukom sme spojili so starobylou technikou Ho´ oponopono a viac o význame a zážitku sa dozviete s našou jedinečnou lektorkou Zitkou Antalíkovou. 

    koná sa 7.1.2022

    koná sa 14.1.2022

  Sound Healing nájdete aj v našom rozvrhu!

  Každú nedeľu sa koná večerná hodina Sound Healingu. Jednorázový vstup je v cene 19,99 €. 

  Počas 75 minút sound healingu zažijete terapiu zvukom, ktorá nás naladí na zdravé a prirodzené vibrácie. Pri relaxačnom kúpeli terapeutických nástrojov a holistickej rezonancii odbúravame stres, traumu, uvoľňujeme bolesť, svaly a fascie. Pri alfa hladine vyrovnávame autonómny nervový systém, vyrovnávame emocionálny a mentálny disbalans a podporíme krvný obeh. Harmonizáciu našich meridiánov a čakier zažijeme vďaka aktivácie samo liečiaceho procesu v našom celom tele a v každej bunke. Soundhealing pôsobí na všetkých úrovniach nášho bytia: fyzickej, emocionálnej, mentálnej a duševnej. Bude to vaša obľúbená starostlivosť o zdravie, ktorou vás bude sprevádzať lektorka Zitka Antalíková. Zažite hĺbkovú regeneráciu v JOGA ZDRAVO.

  VYSKÚŠAŤ SOUND HEALING

  Veríme, že si novinku Sound Healingu obľúbite a tešíme sa na vás, tím JOGA ZDRAVO. 

  Vyplnte toto políčko
  Vyplnte toto políčko
  Vyplnte toto políčko
  Chyba vloženia súboru: - Súbor je veľký (MB) max. {{f.$errorParam}}
  Pracujem...
  Pracujem...
  Zdielať:

  Ďalšie Novinky

  NAŠE HARMONICKÉ PRIESTORY

  NAŠE HARMONICKÉ PRIESTORY

  Navnímajte spoločne výnimočnosť našich priestorov, ktoré sme od začiatku dizajnovali tak, aby ste mohli v momente ked k nám vstúpite zabudnúť na všetky starosti, dopriať si relax a urobiť niečo pre seba...

  Pridaj sa do nášho tímu na recepciu

  Pridaj sa do nášho tímu na recepciu

  Hľadáme šikovnú recepčnú s výborným prozákazníckym prístupom a s nadšením pre jogu.

  Aromatouch® – Povznášajúci dotyk vôní

  Aromatouch® – Povznášajúci dotyk vôní

  Dokonalý reset hlavy a hĺbková relaxácia tela.

  Joga v tehotenstve - Malý sprievodca od Kattivatrends

  Joga v tehotenstve - Malý sprievodca od Kattivatrends

  Pozrite si nový članok v blogu Katky Jakeš "Malý sprievodca ženskými cvičeniami pre každú aktívnu tehuľku"

  Ako cvičiť v tehotenstve - cvičte.sk

  Ako cvičiť v tehotenstve - cvičte.sk

  Prečítajte si, ako sa dá cvičiť aj počas tehotestva, zostať fit a pripraviť sa na pôrod s JOGA ZDRAVO. Viac Vám prezradí naša Evka Staroň.....

  Čo všetko viete o vlastnej chrbtici?

  Čo všetko viete o vlastnej chrbtici?

  Chrbtica ako kanál nášho života – jej význam, funkcie a dysfunkcie.  

  Limitovaný kurz gravid jogy

  Limitovaný kurz gravid jogy

  Štartujeme limitovanú tématicku sériu hodín gravid jogy ako uzavretý kurz pre Vás. Porzite si čo na na Vás čaká...

  Roll & Release - Celosvetový hit starostlivosti o telo

  Roll & Release - Celosvetový hit starostlivosti o telo

  Technika samo-masáže a uvoľnenia “spúšťacích bodov”. Celosvetový hit starostlivosti o pohybový aparát môžete zažiť u nás v JOGA ZDRAVO.

  SPRÁVNA VOĽBA JOGY PRE VÁS

  SPRÁVNA VOĽBA JOGY PRE VÁS

  Vyskúšajte štýl jogy, ktorý je vám najbližší. Ponuku hodín v rozvrhu stále spestrujeme. 

  NOVÉ ČLENSTVO PRINÁŠA SÚŤAŽ O SUPER CENY

  NOVÉ ČLENSTVO PRINÁŠA SÚŤAŽ O SUPER CENY

  Zapojte sa do novej súťaže s JOGA ZDRAVO a hrajte o namakané jogové pomôcky.

  Začínate s jógou? Urobte to správne…

  Začínate s jógou? Urobte to správne…

  Každý, kto jogu skúsil vie, že vybrať si z množstva druhov a odhadnúť náročnosť, tak aby bola jogová prax príjemná a predovšetkým bezpečná, nie je ľahké. Úvodná konzultácia vám môže túto cestu uľahčiť. Ako? Presvedčte sa v článku. 

  Najlepšia joga v Bratislave by Refresher.sk

  Najlepšia joga v Bratislave by Refresher.sk

  Sme radi keď naša práca je odmenená nezávislím prieskumom, v ktorom sme TOP...

  Príbeh zo Srí Lanky - Joga a Ayurveda

  Príbeh zo Srí Lanky - Joga a Ayurveda

  Katka Ježovicová hovorí o prepojení jogy a Ayurvedy. 

  Príprava na tehotenstvo a pôrod

  Príprava na tehotenstvo a pôrod

  Otvárame prípravu na bábätko pre naše tehuľky!

  Naše novinky na dosah

  Prihláste sa k odberu našich noviniek o výnimočných akciách v JOGA ZDRAVO.

  Zadajte správnu emailovú adresu

  Máte otázky?

  Napíšte nám

  Neváhajte a pošlite nám akékoľvek otázky. Radi na ne odpovieme.

  Vyplnte toto políčko
  Vyplnte toto políčko
  Vyplnte toto políčko
  Chyba vloženia súboru: - Súbor je veľký (MB) max. {{f.$errorParam}}
  Pracujem...
  Pracujem...
  Adresa

  Trnavská cesta 41/A, 831 04 Bratislava

  Navigovať
  Telefónne číslo +421 948 303 353
  Emailová adresa info@jogazdravo.sk
  Otváracie hodiny štúdia

  Po-Štv07:00 - 20:00
  Piatok 07:00 - 12:00
  Sobota 09:00 - 12:00
  Nedeľa 09:00 - 12:00
  18:00 - 20:00