– 13.01.2021 – 2,5 minúty čítania

Celková diagnostika pohybového aparátu fyzioterapeutom Vám prináša jedinečnú možnosť pochopiť svoje telo a jeho fungovanie pri bežných činnostiach, ale aj pri cielenom cvičení. Fyzioterapeut zhodnotí Vaše držanie tela a každodenné pohybové stereotypy, ktoré používate neustále. Tieto vžité pohybové rituály majú na naše telo formatívny vplyv. To znamená, že ovplyvňujú napätie a výživu našich tkanív, svalov a fascií a tie ďalej ovplyvňujú naše kosti a kĺby. Na základe takejto diagnostiky vieme predvídať, ako bude Vaše telo, chrbtica a kĺby vyzerať o pár rokov. Či nastanú problémy z hľadiska svalovej nerovnováhy, či sa určité segmenty chrbtice preťažia a začnú volať o pomoc cez signály bolesti. Možností je veľa.

Preventívna diagnostika Vám ukáže, čo by ste na držaní tela a na Vašich každodenných aktivitách mohli zmeniť tak, aby ste sa vo svojom tele cítili dobre a netrpeli bolesťami. Fyzioterapeut s Vami rozoberie aj Vaše psychické nastavenie, pracovnú náplň a mieru stresového zaťaženia. Poradí Vám ako kompenzovať hodiny strávené v práci, aký pohyb, prípadne šport si zvoliť, aby Vás napĺňal, dobíjal energiou a zároveň Vaše telo posúval tým správnym smerom.

 

 

Ak už trpíte nejakým pohybovým obmedzením alebo bolesťou, tak je celková diagnostika pohybového aparátu priam nevyhnutná. Je nesmierne dôležité odhaliť príčinu vzniku problémov, ktoré často krát pramenia zo zlých pohybových návykov. Na základe celkovej diagnostiky dokážeme patologické stereotypy odhaliť, odstrániť, poprípade modifikovať na takú úroveň, ktorá nebude už viac škodiť Vášmu telu. Takáto zmena si už ale vyžaduje Vašu aktívnu účasť a spoluprácu. Zmeniť roky zaužívaný pohybový návyk si vyžaduje určitú dávku trpezlivosti a vytrvalého tréningu vášho tela a mysle a neudeje sa z noci do rána.  

Prečo absolvovať komplexnú diagnostiku?

  1. Získam ucelený obraz o svojom tele a jeho fungovaní v pohybe
  2. Zistím limity svojho tela a predispozície k zdravotným problémom
  3. Získam obraz o kvalite svojich pohybových stereotypov
  4. Dostanem návod a odporúčania, ako s telom pracovať v rámci prevencie alebo v rámci riešenia už vzniknutých pohybových problémov.

 

Čo by som mal/a pred diagnostikou vedieť?

  1. Fyzioterapeut sa Vás bude pýtať na podrobnosti ohľadom zdravotného stavu, pracovného ale aj osobného života.
  2. Samotné vyšetrenie prebieha v spodnom prádle.
  3. Počas diagnostiky sa budete aj pohybovať.

 

Ako sa na diagnostiku pripraviť?

  1. Príďte aspoň 10 minút pred plánovaným stretnutím, aby ste sa aklimatizovali v nových priestoroch.
  2. Ak už máte zdravotný problém, môžete priniesť aj svoju aktuálnu zdravotnú dokumentáciu.
  3. Na diagnostike sa niet čoho obávať.

 

Hýbať sa je dôležité, ešte dôležitejšie je vedieť, aký pohyb je pre Vás vhodný.

Po zakúpení diagnostiky, prosím, kontaktujte našu recepciu a dohodnite si termín. 

 

Máte otázky? Napíšte nám.