+421 948 303 353 info@jogazdravo.sk Prihlásenie
EN

Mnohí z Vás mi často kladajú otázku či sú esenciálne oleje vhodné počas obdobia tehotenstva. Faktom zostáva, že kedysi kvalita éterických olejov nespĺňala normy a hlavne čistotu v rámci terapeutickej kvality. Oleje sa predávali miešané s chémiou alebo nekvalitne spracované. Dokonca na takýchto fľaštičkách sa uvádza – nepoužívať vnútorne. Nepoužívať v tehotenstve.

Teraz sa však môžme tešiť z čistých olejov a olejových zmesí, ktoré blahodarne pôsobia na telo ťarchavej ženy ktorá prechádza obrovskými hormonálnymi zmenami fyzickým napnutím.

dōTERRA  pestuje a získava oleje spôsobom, ktorý nám dáva čisté oleje terapeutickej kvality. Toxické oleje sú také, ktoré sú buď destilované z nesprávneho druhu rastliny, nesprávne destilované, zberané v nesprávnom čase, alebo nastavované (pančované) chemikáliami a plnidlami a podobnými vecami.  Toto je dôvod, prečo môžeme oleje dōTERRA bezpečne používať – kvôli záväzku a oddanosti, ktorú doTERRA má, dodávať čisté, bezpečné oleje.

V knihách o olejoch môžete čítať rôzne informácie o bezpečnosti olejov pre malé deti a bábätká. Je dôležité uvedomiť si, že tieto knihy boli písané s ohľadom na všetkých užívateľov. Sú ultra konzervatívne, pretože ich čitatelia nemusia nevyhnutne byť používatelia olejov  dōTERRA.   Viac o používaní doterra olejov v tehotenstve, pri dojčení a u novorodencov  a bábätiek sa môžete dočítať v knihe Esenciální oleje v období těhotenství, pro snažší porod a pro miminka.
Informácie uvedené v tejto knihe pochádzajú z osobných skúseností pôrodnej asistentky Stephanie Fritz.
dōTERRA nastavila štandard a uisťuje nás, že môžeme smelo používať esenciálne oleje aj počas tehotenstva. Keďže  počas tehotenstva je zvýšená citlivosť, je dobré znížiť množstvo používaných olejov, ale stále ich môžeme používať veľmi efektívne. V tomto období veľmi starostlivo volíme, čo dáme do svojho tela. Olejom môžeme dôverovať aj počas tehotenstva a obdobia dojčenia.

Sú dva oleje, o ktorých sa píše, že tehotné ženy by ich nemali používať:

  • Šalvia (Clary Sage) je upokojujúca a uvoľňujúca. Vo všeobecnosti by ju ženy nemali používať počas tehotenstva, pokiaľ nemajú veľa skúseností s olejmi jednoducho preto, že je veľa olejov, ktorými dokážu urobiť to, čo so šalviou, ktoré sú na použitie jednoduchšie.
  • Mäta (Peppermint) menej odporúčaná pri dojčení, ale je tam iba mierne varovanie, pretože „môže“  znížiť u niktorých tvorbu mlieka.

Okrem tohto, oleje sú počas tehotenstva veľmi dobrou voľbou.

Vždy je najlepším radcom naša vlastná intuícia.

Zdroj:  Stephanie Fritz , The Essential Midwi, Esenciální oleje v období tehotenství.

Katarína Ježovicová

 

Knihu si môžte zakúpiť v knihkupectvách preloženú do češtiny, alebo u Nás v centre Joga Zdravo.

Oslovte nás a my Vám pomôžeme pri výbere toho správneho esencialného oleja. V centre Joga Zdravo nájdete možnosť cvičenia jogy za asistencie esenciálnych olejov značky Doterra, ktoré sú v maximálnej terapeutickej kvalite. Starajte sa o svoje emócie aj počas tehotenstva. Prepojte sa s bábatkom a užívajte si jeden druhého ešte pred pôrodom.


GRAVID JOGA – popis

Osobná konzultácia ESHOP


Naše novinky na dosah

Prihláste sa k odberu našich noviniek o výnimočných akciách v JOGA ZDRAVO.
Prihlásením k odberu súhlasím so spracovaním mojich osobných údajov.

Zadajte správnu emailovú adresu

Námestie slobody 13, Bratislava info@jogazdravo.sk +421 948 303 353